Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mi a legjobb fajta szalonna?

Mi a legjobb fajta szalonna?

Figyelt kérdés
Apum imádja a szalonnát, ezért arra gondoltam, hogy karácsonyra vennék neki valami nagyon jó fajtát. Viszont mivel én nem fogyasztom, nem értek hozzá. Ahhoz tudom hasonlítani, hogy van egy átlagos tábla csoki amit megveszünk magunknak, és van a bon bon, ami olyan drága és finom, hogy általában magunknak nem vesszük, de ajándékként másnak igen. Van a szalonnának ennek valamilyen megfelelője? Valami ami különleges, és szokatlan, ami jó ajándék lehetne?

2020. okt. 21. 10:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy jó mangalica szalonna.
2020. okt. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Házi füstölt mangalica szalonnát próbálj szerezni vidékről. Semmiképp se szupermarketben vegyed.
2020. okt. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%

Piacon szoktak árulni házi dolgokat, vegyél egy kisebb darabot kóstolónak. A jó szalonnának olyan puha a bőre hogy meg lehet enni, a rossznak meg késsel alig lehet vágni.

Vannak nagyon finom pácolt szalonnák, látni rajta hogy kívülről fűszeres és nem csak paprika van rajta.

Érdeklődj utána az árusnál,hátha készít ilyesmit.

2020. okt. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem megbízhatóan jó minőséget kínál a Kiss Húsműhely (nem mangalica, de teljesen hagyományos, természetes úton készülnek a szalonnák) [link] és a Virágoskút Biogazdaság [link]
2020. okt. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Oké, akkor majd megpróbálom valami kisebb boltban beszerezni, nem szupermarketben.
2020. okt. 21. 16:41
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Hetvegeken szoktak lenni termeloi piacok. Ilyen helyeken talalhatsz igazi jo, hazi keszitesu dolgokat. De szerintem ha kimész egy normal piacra/csarnokba, ott is talalhatsz ilyen standokat.
2020. okt. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Pesten tud valaki 1 jó termelői piacot? :D Illetve ezek télen is vannak, kimennek árulni az emberek a hidegben? Vagy akkor valamilyen vásárló csarnokban történik?
2020. okt. 21. 19:41
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Akiket ajánlottam (#4) mindkettő elérhető Budapesten. Sajnos a normál piacokon sok a csaló, azaz akik a nagybaniról vásárolnak, de szereznek hozzá egy autentikus nénikét eladónak. :D Ezért csak úgy lehet kitapasztalni, hogy kik a megbízható árusok, ha gyakran megy az ember és elbeszélget az árusokkal, úgy kiderül hogy ki az, akinek nagyjából fogalma sincs a saját árujáról és kik a hiteles termelők. A biopiac azért jelent némi garanciát, mert szigorú feltételeknek kell megfelelniük a termelőknek. Attól még hogy kistermelő valaki, használhat nyugodtan nitrites pácsót, füstaromát, meg etetheti a disznaját szójával, szóval a kistermelőség még önmagában nem minőségi garancia. A NÉBIH is rendszeresen kap el kistermelőket is.

A jobb termelői piacok - pl. Városmajori, MOM biopiac vagy a Wekerlei is időszakos piacok, azaz nincs egész héten árusítás, kivéve a Wekerlét, mert ott vannak állandó árusok is, de a kistermelők és bio árusok megadott napokon vannak. Télen is, azért kibírható egy-egy délelőtt a hidegben.

2020. okt. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nagyön köszi a részletes választ, hasznos :). Utána fogok járni.
2020. okt. 21. 22:22
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a párom egyik kedvence a fokhagymás, pirospaprikás, abált hasaalja szalonna, ezt otthon készítem el.

[link]

2020. okt. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!