Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A boltban vásárolható mochitól...

A boltban vásárolható mochitól is könnyű megfulladni?

Figyelt kérdés

Már egy ideje kíváncsi vagyok erre a japán édességre, ugyanakkor a friss, nagyon nyúlós változatoktól tartanék.

Elég könnyen nyelek félre, egyszer (hasonló állagú, nyúlós) olvasztott sajttól is majdnem megfulladtam, szóval nem hiányzik még egy életveszélyes állapot.

Viszont tudtommal elég sokféle “bolti” mochi is kapható.

Lehet, hogy ezek nem annyira tradicionálisak, mint a friss, kézzel készültek, de ha jól értesültem, ezek keményebbek és kevésbé nyúlósak.

Milyen állagra számítsak?

Aki evett már ilyet, mit tapasztalt? Mennyivel másabb ízélményben?



2021. jan. 23. 21:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez, hogy "könnyű megfulladni" tőle nem igaz.


Szilveszterkor szoktak tőle megfulladni, mert leisszák magukat, félrenyelik, a részeg társaik meg nem tudnak segíteni.


Az ilyenek annyira ritkák, hogy nem kell ettől tartani. Csak áldozatul estél a média szenzációhajhász hazudozásának.

2021. jan. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
58%

Idősek szoktak inkább megfulladni tőle, akiknek nem megy már annyira a rágás/nyelés.

A bolti mochit meg be kell rakni a mikróba, hogy megpuhuljon, különben olyan kemény, hogy nem tudod szétrágni.

2021. jan. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%
2.ez nem feltétlen igaz mert én szoktam boltban mocchit venni és egyáltalán nem kemény egyből szét tudtam rágni mindig :) én is kicsit paráztam ettől a hiedelemtől hogy fulladást okoz a mochi de nem volt bajom csak jól megkell rágni :D..
2021. jan. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Amit én vettem abban nem könnyű. Sőt! Olvad és nem is ragad annyira, mint a hagyományos.
2021. jan. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!