Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mitől lehetett ez az íz a...

Mitől lehetett ez az íz a téliszalámiban? Mi változott?

Figyelt kérdés

Emlékszem rá, hogy amíg gyerek voltam, addig a téli szalámi volt az egyetlen étel amit nem szívesen ettem meg, mivel lezsibbadt tőle a szám, a hátsó fogaimnál, és egy kellemetlen utóíz volt vagy 10-15 percig.


Csakis téli szalámikkal volt ez, más szalámikkal nem.



Most, hogy már felnőttem, tudom enni gond nélkül, de kíváncsi vagyok hogy mi okozhatta



2021. febr. 11. 10:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekeknek még több és érzékenyebb ízlelőbimbója van, ezek idővel tompulnak illetve elhalnak. Ezért van sok számukra nemszeretem étel (spenót, kelbimbó, főzelékek), amit a legtöbb felnőtt örömmel fogyaszt.


Egy ipari téliszalámiban, mint a Pick, elég pusztító a zsír/umami-íz, főleg ha saját kézzel, jó vastagon szeletelve eszi az ember.

2021. febr. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Az erlelt hus ize tul intenziv meg egy gyerek szamara. Kesobb mar megszokja az ember ezt az izt, mint pl. a nyers fustolt szalonna vagy sonka ize is ilyen.
2021. febr. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is emlékszem erre, én sem szerettem.

Szerintem a penész okozza.

Persze nem vagyok szakértő.

Abból gyanítom, hogy régen nem mindig húzták le a "bőrét" szeleteléskor, így a penész bőven rákerülhetett. Ma már ha szeletelve veszed, nincs rajta mert előtte lehúzzák.

2021. febr. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!