Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Magyarországon miért nem...

Magyarországon miért nem lehet kimérve vásárolni sajtot?

Figyelt kérdés

Úgy értem a pultban az egész sajtok és abból vágnak a vásárlónak a kérésére megfelelő mennyiséget.

Ezek az előre felvágott kis sajtdarabok, 10-15 dkg. nagyon viccesek és zömében nem lehet minőségibb sajtot találni ezek között. Gagyi trappista és gumiszerű sajt utánzatok 1500-2000 / kg. áron. A “normálisabb” sajtok árai 2500-5000 / 6€ - 15€ forint kiló áron alakul.

Máshol 20-30-40 dkg visznek egyszere ezekből.


2021. márc. 14. 23:07
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
84%
A magyarok nagy része a trappistát szereti, ezért árulnak ilyet. Nekem már a feta is extrém sajtnak számít, a roquefort-tól majdnem hánytam, annyira undorítónak találtam. Egyébként az auchanban elég nagy a választék ezekből
2021. márc. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
86%

Hat en nem a trappistat szeretem, hanem volt ido, amikor max csak ezt tudtam, (vagy meg ezt sem)megvenni honap vegen.

Inkabb errol lehet szo :D

Egyebkent soha nem jartatok meg piacon?

Illetve a kimert darabokbol sem mind 15 dkg.A minosegi sajt draga, es gondolom ez mas orszagban is igy van. Inkabb az a nem mindegy, hogy atlagosan az emberek mennyit keresnek az arakhoz kepest.

2021. márc. 14. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
98%
Rossz helyen vásárolsz
2021. márc. 14. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
96%
Hogy-hogy nem lehet? A kisboltban ahol én vásárolok a pultban van több fajta is, nagy rudas vagy hengeres kiszerelésben. Odamegyek, rámutatok egyre, és azt mondom hogy "abból kérnék szépen 10 dekát, vastagabbra szelve, ha lehet". De egyben is le tudnak vágni nagyobb darabot belőle. Vagy a "kimérve vásárolni sajtot" azt jelenti nálad, hogy előre lecsomagolva egy darabot megvenni? Nem egyértelmű a kérdésed. Olyan is van sok helyen.
2021. márc. 14. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
98%
Nem néztél szét eléggé. Itt nálunk kis élelmiszerüzletekben, de több nagyobb áruházban is a húspultban sajtokat is lehet kimérve vásárolni.
2021. márc. 14. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk a piacon lehet kapni így. Van minden féle (speckó tehénsajt, kecskesajt...). Jó nagy tömb, aztán kérsz amennyit akarsz.
2021. márc. 14. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
98%
3-asnak van igaza: Rossz helyen vásárolsz! Kiegészitve azzal, hogy durván általánositasz, hogy felháborodhass.
2021. márc. 15. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Amelyik boltban van csemegepult, ott 90%-ban sajtot is vehetsz frissen szelve.

Nagyobb áruházakban a tipikus mennyiségekből (20-30 deka) leszelnek előre egy csomót, hogy kevesebb legyen a sorbaálló, de azokon is mindig ott a csomagolàs dátuma, egy-két napnál tovább nem állhatnak kint.

2021. márc. 15. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Éveken át vásároltam Intersparban és CBA-ban félbe vágott sajtot, amit a pultnál vágtak fel nekem. Sajtszelővel sokkal praktikusabb volt ez a forma, mint egy negyed, vagy nyolcad sajt, illetve sokkal több sajtot ettünk annál, hogy ilyen pici darabokat válogassak.
2021. márc. 15. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Rossz helyen vásárolsz ,nagy Tescoban is rengeteg féle sajtot árulnak drágát is és előre levágott is és nem csak trapistát.és vannak 20-30 dkg darabok is .de kérhetsz sajt pultbol is . külföldön se veszik minden nap drága sajtokat.nem csak magyarok vesznek olcsó sajtokat jelemzöen,én egy ideje külföldön lakom és itt sem veszik minden nap drága sajtokat,inkább az olcsobbakat.
2021. márc. 15. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!