Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A vaj jobb a margarinnál...

A vaj jobb a margarinnál szerintetek?

Figyelt kérdés
A kérdést általánosságban tettem fel.

2021. ápr. 20. 12:32
A kérdező szavazást indított:
igen
nem
45 szavazat
1 2
 1/19 anonim válasza:
85%
Általánosságban SZERINTEM igen. De ez is nagyon egyénfüggő. Valaki a margarint preferálja, valaki a vajat. Meg attól is függ, hogy mire használjuk. Valaki a süteményekhez szívesebben használ vajat, valaki fordítva. Meg persze ott vannak a szendvicsek is. Én vajjal jobban szeretem, de másnak pont a margarin a nyerő. Tehát erre konkrét válasz nincs.
2021. ápr. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
66%
Jobb szeretem a vajat, majd ha kitalálják a hidegen kenhetőset akkor azt veszek, addig margarint.
2021. ápr. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
83%
Mire?
2021. ápr. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
66%
Nekem ízre mindenképpen.
2021. ápr. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
65%
én jobban szeretem a vajat
2021. ápr. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
0%

Én kis korom óta azt hallom (de ne kövezzetek meg ha rosszul tudom), hogy a mindkettőben van rákkeltő anyag, de ha sportolsz valamit akkor a vaj nem okoz úgy rákot, a margarin meg így is- úgy is... De lehet fele sem igaz.

Azért szerethetik egyébként sokan jobban a margarint, mert azt mindig könnyebb kenni.

2021. ápr. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Andizsuzsi ***** válasza:
66%

"mindkettőben van rákkeltő anyag"


A vajban tej van. Nagyrészt tejzsír, kisebb részben vizes író. Amiben ezeken kívül bármi van (esetlegesen a sót leszámítva), az nem vaj. A vaj természetes étel, a margarin nem. A margarinnal az a legnagyobb baj, hogy nagyon nagy a minőségét tekintve a szórás. Érdemes az összetevőket alaposan átolvasni vásárlás előtt. A jó minőségű margarinokat ma már nem hidrogénezett növényi olajjal készítik.

2021. ápr. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem a kettot nem lehet osszehasonlitani csak azert mert hasonloan neznek ki. Semmi mas kozos nincs bennuk csak a kinezetuk es a felhasznalasuk.


Margarin egy novenyi cucc es vizes allagu ... vaj jo zsiros es allati eredetu.


Margarint azert szeretik mert hidegen is kenheto ... vaj viszont izesebb es 'tartalmasabb'.


Van amibe margarin kell (leveles teszta) es van amibol ki nem hagynam a vajat (kalacs).

2021. ápr. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
65%
csak a csóró országokban használnak margarint a leveles tésztába. jobb helyeken abba is vaj megy
2021. ápr. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
80%
Időről-időre váltogatják, hogy melyik ajánlott és melyik nem, de szerintem a vaj mindenképpen természetesebb és finomabb is.
2021. ápr. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!