Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mit gondoltok a vegán tejtermé...

Mit gondoltok a vegán tejtermékekről? Eddig még nem mertem kipróbálni a vegán sajtokat és vegán mascarponét, szeretnék véleményeket gyűjteni ezügyben. Van kedvenc márkátok vagy olyan vegán termékek, amiket nagyon szerettek?

Figyelt kérdés

2021. jún. 6. 08:48
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
32%

Állati zsíradék helyett növényit használnak bennük. Ez a lényege.


Több esetben olcsóbbak is, mint az igaziak (pl tejföl utánzatok: frissföl, farmföl, stb)

Kb ennyi. Ízvilágában semmi köze nincsen, illetve én teljesen elkülönítetten árulnám ezeket, mindenféle megkülönböztető jelzéssel. A jelenlegi annak se jó, aki tejterméket akar, de véletlenül ilyet vesz, és annak se jó, aki vegán cuccot akar, de a tejtermékek között találja ezeket...

2021. jún. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
77%
Én szeretem a növényi tejeket, a rizstej a kedvencem, van pl vegán felvágott, virsli, szalámi is, ezek nagyon finomak, viszont a gabona kolbász és a vegán sajtok nekem nem jönnek be, nagyon rossz ízük van. A vegán joghurtok is összességében nekem ìzlenek enyhe kis utóìzzel, ami elviselhető, az ár már kevésbé :D
2021. jún. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
83%

Hogy azok nem tejtermékek. Értsd, ég és föld a különbség köztük és a helyettesíteni kívánt termékek íze között, többnyire csak ránézésre hasonlítanak.

Persze lehetnek ezek is finomak, csak tudd, hogy ha a nem vegán opciót szeretnéd helyettesíteni, akkor ne hasonló ízekre számíts!

2021. jún. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
62%
A házi készítésűek finomak, a boltiak szerintem nem. Egyébként szerintem érdekesebbek, mint a sima tej, amiből van háromféle, mert sokkal több opció van.
2021. jún. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
75%

A frissföl, napföl és társai nem vegánok!

Őszintén megmondom, lehet érezni a különbséget. A Dr. Oetker tejföl elég jó, ha ételbe rakod, esetleg valami tetejére, de magában (én szerettem, amíg ettem állati eredetű élelmiszereket) annyira nem jött be. Tervben van a LIDL-ös kipróbálása is, de még nem jutottam el odáig. Az ALL-IN viszont értelmezhetetlen volt számomra, mind ízben, mind állagban.

A mascarpone... Én a Tesco-ban vettem egyszer, nem volt annyira rossz, de sokkal töményebb (?) a simánál, na meg az íze sem hasonlít.

Tej... Hát, én nem vagyok nagy rajongója egyiknek sem, kávéban kifejezetten elkeserítő volt mind, amit eddig próbáltam :D.

Sajtból a Violife-ot szoktam enni. Nem rossz, de elég rég ettem már simát, hogy meg tudjam mondani, mennyire tér el a kettő. A feta kifejezetten finom, az olvadós olvad. A Lidl sajtja is olvad, de nekem kicsit fura volt az állaga és az íze.


Összességében annyira nem pozitívak a véleményeim, de én nagyon válogatós vagyok, szóval ez ne vegye el a kedved. Ennek ellenére örülök, hogy egyre elterjedtebbek az alternatívák, a Spar-ban kapható túró rudival kapcsolatban például jó dolgokat hallottam, úgyhogy kíváncsi leszek rá...

2021. jún. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
72%
Az 1es kapitalis baromsagokat ir...urameg 🤣🤦
2021. jún. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 qkker1 ***** válasza:
83%

"Ízvilágában semmi köze nincsen, illetve én teljesen elkülönítetten árulnám ezeket, mindenféle megkülönböztető jelzéssel."


Az EU végre előírta, hogy ezeket a növényi cuccokat elkülönítve, és semminemű tejre utaló megnevezés nélkül lehet csak árulni /talán júliustól, ha jól emlékszem/.

2021. jún. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 qkker1 ***** válasza:
43%

"Az 1es kapitalis baromsagokat ir...urameg "


Miért is?


Tökéletesen leírta, hogy mennyire mű cuccok.

2021. jún. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
48%

8-as:

Ezek nem mű cuccok. Nagyon egyszerű házilag készíteni. Kis vízzel összeturmixolod a diófélét/gabonafélét és egy speciális szűrővel leszűröd. Ennyi. Nyilván a boltiban van tartósítószer is, de az a tehéntejben is van. Semmi mű nincs benne. Ezután pontosan ugyanúgy készíthető belőlük bármilyen tejtermék.

2021. jún. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
50%

"Ezután pontosan ugyanúgy készíthető belőlük bármilyen tejtermék"

Tejtermék pont nem, annak csak valami nagyon más utánzata, pont ezen volt a hangsúly.

2021. jún. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!