Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Üdv! Megromlik a sajt, ha...

Üdv! Megromlik a sajt, ha gyári csomagolásban volt 12 órán keresztül, de nem hűtőben? Hazaértem 1 órán belül a boltból,de persze az autóban jó meleg volt a levegő. Viszont vagy 10 órán keresztül benn maradt a kosárban, de már a lakásban.

Figyelt kérdés

Üdv!


Megromlik a sajt, ha gyári csomagolásban volt 12 órán keresztül, de nem hűtőben. Hazaértem 1 órán belül, akkor még viszonylag hűvös lehetett, de persze az autóban jó meleg volt a levegő...

Viszont vagy 10 órán keresztül benn maradt a kosárban.

Éjjel jutott eszembe. Akkor tettem a hűtőbe! Egyébként gouda, ha számít valamit.

Köszi!



2021. jún. 9. 01:58
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Semmi baja nem lesz. Ha nem érte órákig közvetlen napsütés és ha nem volt kibontva, nincs baja. Légmentesen vannak zárva.
2021. jún. 9. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én ezen az ömlesztett "kocka" sajton lepődtem meg a múltkor, (medve) a boltban egy oszlopon, a pékáru mellett tartották, tehát nem hogy műtőben nem volt, de még csak nem is egy hűvösebb részt választottak neki, hanem kb a boltban azon a környéken van a legmelegebb. (nagy bevásárlóközpont, pl tejtermékes sorok végén kimondottan hideg van, a hűtőn kívül is.)


Először azt hittem, valami promóció, és díszletnek raktak oda a sajtos dobozokat, mondom megnézem már, mit akarnak ezzel...

Hát semmit! Rendesen sajt volt benne, semmi extra, csak ott árulták!

Hát mondom ezek se lesznek már hülyébbek, el is olvastam hogy kell tárolni, elvileg talán valami 5-25 fokig bírja!


Na szóval igaz, hogy nem gouda, de én is azt mondom, hogy nem lesz baja.

2021. jún. 9. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
*Nem műtőben, hanem hűtőben! :D
2021. jún. 9. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%

A gouda félkemény sajt, nem a kifejezetten romlékony kategória, de egyáltalán nem szereti a meleget, viszont szerintem is jó még.

#1, attól, hogy valami légmentesen van lezárva, még megromolhat, ha nem steril, és vannak olyan baktériumok, amik berohasztják a légmentesen lezárt ételt. A sajt nem steril.

2021. jún. 9. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
a gouda nem fog ettől megromlani. de monjuk egy gomolyát már lehet nem ennék meg
2021. jún. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Akkor talán meg merem enni. Hátha nem jön rám az egész napos szapora! :)
2021. jún. 9. 14:22
 7/8 A kérdező kommentje:
Jelentem, túléltem! :D
2021. jún. 20. 21:12
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
jó tudni :D
2021. jún. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!