Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A fagylaltok, amik a cukrászdá...

A fagylaltok, amik a cukrászdában vannak, sok cukrot tartalmaznak?

Figyelt kérdés
2021. jún. 10. 13:57
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
a sima igen a diabetikus nem és az fagylalt mivel fagyos
2021. jún. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Igen, van bennük cukor. A diabetikusban meg édesítőszer. Amúgy a házi fagyiba is kell cukor.
2021. jún. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
61%

Mivel hideg, ugyanolyan édes íz eléréséhez sajnos több cukor kell. Meleg ételnél erősebben érezzük az ízeket, hidegnél gyegébben, kevésbé érvényesül az édes, több cukor kell.


Házilag a legjobb, amit ki tudtam találni, az 100 g fagyasztott eper, 50 g 35%-os tejszín (Milli habtejszín), 10 g cukor (azaz 1 tasak vaníliáscukor). Egy erős botmixerrel szoktam összeturmixolni (kiolvasztás nélkül, utána rögtön meg kell enni mert elolvad). Ebben legalább nagyrészt természetes eredetű a cukor, és szerintem finom így. Ellenben jó zsíros, ha fogyni akarsz, ebből se kéne sokat enni.

2021. jún. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
59%
Cukraszdanak mar a neveben is benne van, hogy CUKOR! Igen, a cukraszdaban sok cukrot hasznalnak mindenhez ... ettol CUKRASZDA :))))
2021. jún. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%
Igen, szerintem túlságosan is.
2021. jún. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%
Házi fagyiba tudom ajánlani a banánt, az cukor nélkül is elég édes😁
2021. jún. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
66%

6-os, ha összeturmixolod, akkor miért nem teszed be a mélyhűtőbe? Úgy nem kell azonnal megenni.


Amúgy házilag fagyit is inkább jellegzetes ízű gyümölcsökből lehet csinálni, tehát eper, málna, ribizli, meggy, narancs, citrom. A banánnak fagyiként nincs olyan jellegzetes íze, ahogy pl. az ananásznak sem. Vagy lehet mirelit vegyesgyümiből is csinálni.

2021. jún. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
67%

Utolsó, hogy jött ide a mélyhűtő? Én nem is írtam erről. 😅

Én se magában banánosat eszem, ahhoz hozzá szoktam turmixolni még más gyümit.

2021. jún. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
50%
#7, szerintem nekem írta, #3 vagyok. Azért nem teszem a mélyhűtőbe, mert akkor meg túl kemény lesz. Amikor elkészül, akkor pont jó.
2021. jún. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!