Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A zeller szár és levél ehető?...

A zeller szár és levél ehető? Nyersen is? Illetve a répa levele, szára?

Figyelt kérdés
Írna agrár mérnök is ha olvassa ezt a kérdést?

#répa #zeller #zeller szár, levél #répa szár, levél
2021. jún. 21. 11:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
igen.
2021. jún. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
91%
A zellerszar másik neve halványító zeller, ehető. A zellerlevelet millió éve használják pl a paradicsomlevesbe. A répa szárán nem tudom mit értesz, a levél szárat ? Ehető az is, meg a levél is.
2021. jún. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Igen a répának a levelét és szárát. Ami az összetett levél. Nem tudom jól fogalmazom-e. Az a része ami a répa gumóból ágazik. Tudod a fehér répánál petrezselyemnek nevezzük azt a részt, a répánál nem tudom van-e ilyen neve.


Köszönöm szépen a segítséget! :)

2021. jún. 21. 12:28
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a kérdező a gumós zellerre gondolt. Annak is ehető a levele, csak nem azt hívjuk halványító zellernek, hanem a szárzellert (harmadik nevén angol zellert).


A gumós zeller levelét nálunk legtöbbször a lestyánhoz, petrezselyemhez hasonlóan egész csomóban szokták a levesekhez tenni ízesítőnek. Szárítás, őrlés után fűszersókba is gyakran teszik a petrezselyemnél karakteresebb íze miatt.

2021. jún. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Igen a gumós zellere gondoltam, és annak a szárát is lehet enni nyersen, nem csak a levelét?
2021. jún. 21. 12:54
 6/19 A kérdező kommentje:
Fűszert készítek a leveléből, de a szárát sem dobtam ki, és azt olvastam az is ehető nyersen is, ez igaz?
2021. jún. 21. 12:55
 7/19 anonim ***** válasza:
69%
Igen, sok helyen árulják csak a zellerszárat külön is. Nyersen gyakran eszem, csinálok hozzá valamilyen mártogatóst. A répa levelét úgy használom, mint a petrezselymet szokás. Kevésbé karakteres az íze.
2021. jún. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen 7-es.
2021. jún. 21. 14:53
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

#7: a gumós zeller és a szárzeller nem ugyanaz a növény!


[link]

2021. jún. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
9-es 7-es azt írta, hogy több helyen árulják úgy a gumós zeller szárát külön is. Én is láttam ilyet.
2021. jún. 21. 15:16
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!