Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Milyen finom szendvicseket,...

Milyen finom szendvicseket, lightosabb snackeket készíthetek este?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Éjjeli bagoly vagyok és néha szoktam este falatozni sokat, de rájöttem nagy főételek helyett, jobb ha valami könnyű szendvicset, vagy kisebb hideg kajákat csinálnék. Ehhez kéne ötlet ami hamar megvan. Most ne nézzük az árakat, mivel szeretném ha finom lenne és azért ami drágább az sokszor finomabb. Én pl.szeretem a tavaszi felvágottat, selyemsonkát főleg a csípőset, lapkasajtot, ízletes szendvicskrémeket, egyszer ettem valami medve márkásat és az valami nnagyon ízletes volt. Nem szeretnék leragadni a budget termékekkel ha van pénzem rá,azok valahogy sosem ízlettek pl. a sparos szendvicskrém olyan túrós állagú nekem. Szóval szeretnék ötleteket kérni finom szendvicsek elkészítéséhez és "szervírozásához" mert néha az is válogat nekem pl.néhány kenyér félének nem bírom a héját így le kell szelnem, salátát nem tudok megtűrni egyszerűen szendvicsekben. Meg szendvics mellett milyen light snack, nassolni valókat készíthetek vagy akár boltokban is megtalálható nasik is lehetnek pl.savoyaban szokott lenni ilyen kis saláta ilyen húsos ízletes saláta ami nagyon finom bár oda ritkán jutok ki. Csipsz helyett ennék ilyesmiket, mert már unom ezeket. Amik elkészítése még esetleg nem zajos és max egy mikrós melegítés lehet neki, nem akarok zajongani és tányérokat csörömpölni este. Ja meg írjatok hozzá üdítőket, mert néha leragadok egy félénél és kéne több ötlet mint ilyen 100%-os baracklé, málna-cékla üdítő, siós üdítők stb...



2021. júl. 14. 05:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az alábbakat esetek 90%-ában pirítósként fogyasztva, de ha még sem pirítóson, akkor is általában figyelek rá, hogy lehetőleg barna, teljes kiörlésű kenyéren fogyaszam:

-Füstölt lazac, kaviár, szardínia ezek alá lehet tenni vajkrémet, tetejére, pedig, vagy citromkarikát, vagy egy kicsit meglocsolni citromlével. Valamikor olivabogyót is fogyasztok melléjük, vagy esetleg paradicsomot!

-csirkemell, vagy pulykamell sonkás szendvics, általában sok zöldséggel fogyasztom például paradicsom, paprika, kigyóuborka, de valamikor készítek mellé egy görög salátát, vagy esetleg zöldség keverékkel.

-juturos, körözöttes szendvics szintén sok zöldséggel

-juhturos melegszendvics: juhtorora valamikor rakok egy kis paprikás szalámi, és paradicsomot és az megsulve nagyon finom, vagy csak úgy mellé sok zöldséget!


Vagy:

-Hajdú grilsajt megsütöm és salátával, vagy zöldséggel kenyér nélkül fogyasztom

-Keményebb kecskesajtot megsütöm, de úgy, hogy mellé a paradicsomot, a paprikát, a lilahagymát is megsütöm egyben és kenyér nélkül, esetleg kis olivabogyó hozzárakva eszem!


Nasi:

-Biopont kölesgolyó, nekem a mogyorós a kedvenc, de ez ízlés kérdése.

-Rice Up! termékek nekem a hagymás tejfölös rizs a kedvencem, de szinte minden sós terméket kedvelem egy-két kivételével!

-Idény gyömölcsötkből szoktam kis tálat készíteni, banán és szőlő kivételével, azokat inkább napközben!

-zöldségekből szoktam tálat készíteni, vagy zöldség keveréket eszem magában

-zöldalmát sajttal elsősorban krémfehér sajttal, de valamikor Karavánnal, vagy Trappistával esetleg Paranyicával


Ennyi jutott most így eszembe, remélem tudtam segíteni.

2021. júl. 14. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Csinalj hidegtalat ... francia salata vagy burgonya salata alap, erre mehet minden mi szem szajnak ingere (sonkatekercs, sajt tekercs, kaszino tojas, kulonbozo felvagottak, sonkak, sajtok, zoldsegek ... minden amit szeretsz).
2021. júl. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%
Én gyakran csinálok mártogatós tálat magamnak estére. Váltogatom a mártogatós szószt és hozzá a zöldségeket is, éppen milyen kedvem van alapon. Legtöbbször kaliforniai paprikát, répát, szárzellert, uborkát szoktam enni. Mártogatós szószból pedig annyi féle van mint égen a csillag.
2021. júl. 26. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!