Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A toroskáposzta fagyasztható?

A toroskáposzta fagyasztható?

Figyelt kérdés
Nem tejesen toros mert hagyma az nincs benne. Inkább csak toros utánzat. Nem tudok sajnos hagymát enni.
2021. aug. 5. 11:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Simán.
2021. aug. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze
2021. aug. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A káposzta jól tűri a fagyasztàst.
2021. aug. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
60%

A toroskáposztában nincs is hagyma!:)

Dinsztelt savanyú káposzta, különsült hússal egybesütve.

[link]


Rengetegen keverik a székelykáposztával.

Van aki még a lucskossal is, holott az édes káposztából készül.


És igen, fagyaszthatod!

2021. aug. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#4 Mi mindig úgy készítjük, hogy hagyma lepirít kicsi olajon, utána hozzá a hús, fűszerek, paprika. Tehát egy ilyen pörkölt szerűen.

Káposzta kicsit megpárol, utána pici olajon megpirít, és amikor már kész a hús összeöntjük a kettőt.

Szabolcs megye :)

2021. aug. 5. 15:35
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

#5

Elhiszem, hogy ti így készítitek a torost.

De akkor hogy csináljátok a székelyt?

2021. aug. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A székelyt ugyanígy csak több lével és tejfölösen.
2021. aug. 5. 16:45
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

#7

Én tényleg nem akarok a ti fazekatokba okoskodni, de a férjem szabolcsi, én a szabolcsi toros káposztát még anyósomtól és a mamájától tanultam és az teljesen más, mint amit te írsz.

De valójában ugyanígy tanította az én Fejér megyei mamám is és így ismeri az én zalai másik mamám is:

https://www.youtube.com/watch?v=rIKV81DDKWw

Ez az autentikus szabolcsi recept, pontról pontra így kell csinálni a toros káposztát, de mi már a puliszkát lehagyjuk róla. Anyósom sem mindig csinálta puliszkával, de a mama még igen, mert laktatósabb volt.


De persze, te úgy csinálod és nevezed, ahogy akarod, de abban egyezzünk meg, hogy a toroskáposztába nem kell hagyma és a székelykáposzta a pörköltös, a levétől függetlenül.

2021. aug. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!