Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Tej, tojás, élesztő intoleranc...

Tej, tojás, élesztő intolerancia esetén milyen ételt ehetek, alapanyagot használhatok?

Figyelt kérdés
Semmit nem tudok erről, tudtok ajánlani egy honlapot, ami segít összeallítani, hogy mit ehetek?
2021. aug. 26. 16:58
 1/7 anonim válasza:
100%

Szia! Megpróbálok egyet kiütni, hogy csak kettővel kelljen törődnöd.


Tej vagy laktóz? Gyakran szokták a másodikat is tejnek mondani és gyakoribb is, sokkal egyszerűbb dolgod van vele. Gyakorlatilag a laktóz a tej cukra, így valahol tej is, de csak egy összetevője. A szervezetedben is megtalálható az ellenanyag, csak sokaknak nem termel eleget a szervezete, hogy mindet le tudja bontani, ezért ez segít.

Gyógyszertárban kapható Laktáz enzim (nem vényköteles), ezt bevéve adott mennyiségű tejet fogyaszthatsz, ez rajta van a dobozon (nem egyszerű eltalálni mennyi is van abban amit eszel, de ettől nem lesz semmi bajod, a szervezetedben is megtalálható, így ha többet veszel be sem baj). Eddig kék színű dobozban láttam, egy kis tabletta, amit akár szétrágva is ehetsz. Étkezés előtt kell bevenni, ez lebontja a laktózt. Tapasztalat, utólag nem ér semmit. Egyébként ezt teszik a laktózmentes dolgokba is.

Ezzel minden tejes dolgot ehetsz, csak előtte be kell venni egy vagy több ilyen bogyót, attól függ mennyit tud lebontani.


Rengeteget olvastam a témában, hogy valahova tudjam tenni a dolgot, és most próbáltam úgy leírni, ahogy nekem sikerült megértenem.


Ha rendes tej, akkor sajnos nincs semmi tanácsom, és bocsánatot kérek hogy ennyi ideig fárasztottalak ezzel a szöveggel ami még csak nem is segített.

2021. aug. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Minden növény ehetö meg minden húsféle. Kenyérböl van sütöporral készült is, meg a legtöbb péksütemény is létezik életsztö nélkül, sütöporral készítve.
2021. aug. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Szia, köszi a választ, a rendes tejes, nem a laktóz, sajnos.
2021. aug. 26. 20:18
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én tejet nem fogyaszthatok, így abban a részében jobban tudok segíteni, de a többi már nem tűnik olyan vészesnek. Elsőre lesz csak nehéz, aztán majd megszokod, meglesznek az új bevált kajáid és onnantól nem lesz gond.

A legtöbb tejtermékre van növényi alternatíva, azokkal érdemes ismerkedni. Más íze van ugyan, de van ami egész jó. Jóval drágább mondjuk, mint a rendes tejtermékek, erre készülj fel. Próbálj ki többfélét és biztos lesz majd, ami bejön.

Még annyi, hogy eleinte mindennek amit veszel, nézd meg az összetevőlistáját, mert olyanokban is van pl. tejpor, amibe nem is gondolnád elsőre. Az allergének ki vannak emelve, szóval könnyű kiszúrni. Mivel csak intolerancia, a nyomokban tejterméket tartalmazhat nem probléma, olyat ehetsz.

Mivel tojást sem ehetsz, azt javasolnám, hogy nézz vegán recepteket, mert abban se tej, se tojás nem lesz, csak te nyilván rakhatsz hozzá pluszban húst. Rengeteg ilyen van, főleg ha tudsz angolul. Youtube videók, pinterest meg bármilyen receptes oldal vagy blog a rendelkezésedre áll.

Sütőpor és kovász nem okoz gondot? Mert ha nem, akkor egy kis odafigyeléssel ezzel nem lesz komolyabb problémád szerintem.

Egy kis kutatómunka, kísérletezgetés és idő kell csak, hogy megszokd és onnantól már simán fog menni :) Ha tudsz főzni, sütni, az nagyon megkönnyíti a dolgod, mert készételeknél már nehezebb olyat találni, amit ehetsz. Ha nem tudsz, akkor érdemes lenne legalább az alapokat megtanulni most.

2021. aug. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Az élesztőt nem teljesen értem. Sütöttem anno úgy kenyeret, hogy élesztő nélkül, bekevertem az alpanyagokat, liszt, víz, só, és hagytam állni 1 napot, a hűtőben (így szólt a recept), és így is megkelt. Tehát elvileg az élesztő gomba minde hol ott van. Tehát ha élesztő. nélkül sütök, akkor elvileg abban is lehet.


Plusz miben van élesztő? Gyümölcslében? Aholvan cukor, ott élesztő is?


Itt elég sok dolgot sorolfel:



"Az alábbi élelmiszerek nagy valószínűséggel tartalmaznak élesztőt:


kenyerek, pizzaalapok, péksütemények, pl. croissant és egyéb kenyértípusú sütemények

élesztőkivonatok, leveskockák

fermentált, erjesztett ételek és italok, mint a sör, bor,almabor, borecet, szójaszósz

borecet tartalmú élelmiszerek, mint savanyúságok, ízesítők, salátaöntetek, kecsöpök, és csiliszósz

érlelt élelmiszerek különös tekintettel a nagyon érett sajtokra, mint a brie vagy a camembert

malátás tej, malátás italok, házi gyömbérsör

texturált növényi fehérjék és hidrolizált növényi fehérjék

a gombák az élesztők közeli rokonai és ezért ezeket is érdemes kerülni ez idő alatt

szárított gyümölcsök

gyümölcsitalok - egyedül a frissen facsartak biztosan élesztőmentesek

néhány táplálékkiegészítő"

2021. aug. 26. 23:30
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Húgom nem ihat tejet, nem ehet tojásfehérjét, meg egy rakás minden mást sem, így nála mandula itallal váltottam ki a tejet a neki sütött sütiben. De ha csak laktózos vagy, akkor laktózmentes tej mehet, illetve lehet rá kapni gyógyszert is. A tejfehérje érzékenységnél viszont a tej és a tejtermék ki van zárva! Maximum növényi "sajtokat" és növényi alapú tejpótló italokat ihatsz.

Tojás érzékenységnél sajnos csak tojásmentes kajákat ehetsz, illetve van tojásmentes pékárú, valamint tojásmentes tészta is. Durum, vagy kínai rizstészta.

Élesztő helyett használhatsz sütőport. Vannak sütöporos, tojásmentes kenyerek és zsemlék is már.

2021. aug. 30. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
55%

4-es, a növényi italoknak nincs íze. Vízízük van, mert az a pár % növény, ami benne van, nem ad ízt. Tudom, most vettem mandulaitalt, és semmi íze, bár tejszíne és mandulaillata van.


6-os voltam.

2021. aug. 30. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!