Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Milka csoki "minőségét megőrzi...

Milka csoki "minőségét megőrzi" dátumot követően nem érdemes megenni?

Figyelt kérdés

[link]


Van itthon egy bazi nagy Oreo-s Milka csoki, de addig tartogattam, hogy majd megeszem amíg most látom, hogy lejárt 2021.10.05-én.


Baromi finnyás vagyok és nem merek megenni olyan kaját ami lejárt, de ez elég nagy és pofám sem lenne kidobni főleg, hogy meg akartam enni.

De azt se akarom, hogy közben érezzem az ízén, hogy szar minőségű vagy akár valami bajom is legyen tőle.


Mit javasoltok mit csináljak így vele?



2021. okt. 16. 16:15
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

Uff, meg ne edd!

Privátban küldöm a címet, ahová továbbíthatod és becsszó: szakszerűen megsemmisítem.

2021. okt. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
A minőséget megőrzi nem ugyanaz mint a fogyasztható. Az előbbi azt jelenti, hogy a gyártó addig vállalja a felelősséget a megfelelő minőségért. De szerintem ez alatt a pár nap alatt nem romlott annyit a minősége, hogy megérezd rajta.
2021. okt. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
35%
11 nap nem számít. A nyáron lejárt, na az már rossz.
2021. okt. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%
Simán jó. Mi most pakoljuk ki a kamrát és kerülnek elő a lejárt szavatosságú dolgok. Több éve lejárt konzervek, tészták, csokokik stb. Azokat esszük mostanában és semmi bajuk. Nyilván ez csak a tartós élelmiszerre vonatkozik. A csoki 10 nappal a lejárati dátumot követően még biztosan jó.
2021. okt. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nyilván nem lehet benne meghalni, de egy Milka csokit az ízéért eszem nem azért jól jóllakjak meg valami legyen a hasamban. Ezért is kérdeztem, de remélem akkor nem fogok fintorogni.
2021. okt. 16. 16:36
 6/9 anonim ***** válasza:
87%
Nyugodtan edd meg, semmit nem fogsz rajta érezni, ami más lenne.
2021. okt. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
ha kibontod és színre-szagra ugyanolyan, akkor teljes nyugodtsággal megeheted, mert a fogyaszthatóság és a minőségmegőrzés két külön dolog. ha a fogyaszthatóság járna le, akkor tuti nem ennném meg
2021. okt. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
95%
A csoki maximum avasodik, de nem romlik meg. Mi gyerekként a sulis szekrényben talált, évek óta lejárt csokikat ettük, semmi bajunk nem lett. Ha nem avas a teteje, és nem látsz rajta semmi furát, megeheted.
2021. okt. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Eléd teszek 10 napja lejárt, fél éve lejárt, és egy éve lejárt Milka csokit. Bekötöm a szemedet, megkeverem, és végig kell kóstolni mindegyiket. Ha megmondod melyik járt le régebben, megeszem a kalapomat és adok 10 ezer forintot.
2021. okt. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!