Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Egy darab kockacukor kb 3,8g....

Egy darab kockacukor kb 3,8g. Vajon miért éppen ennyi?

Figyelt kérdés

Megmértem 25 db koronás kockacukrot, 3,8g/db jött ki átlagnak. A doboz 500g-nak van árulva és 135db van benne ami 3,7g/db-nak felel meg. A kockacukor méretei: 17*15*12mm


De miért éppen ennyi és ekkora? Miért nem valami kerek érték pl. 5g, illetve kocka alakú, nem pedig téglatest?



2021. nov. 26. 10:15
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem senkit nem érdekel, hogy hány gramm, és hány centi, hogy nem kerek számok, csak az, hogy nagyjából annyi legyen, mint egy kiskanálnyi cukor. Mint írtam az előbb, ennél nagyobb több szempontból is rosszabb lenne. Nincs egységes méret, láttam már kisebbet is (barna cukor formában).

Az autók fogyasztását szerintem mérőpadon számolják, és nem a kilométerórát nézik.

Te mindenben hazugságot, átverést látsz?

2021. nov. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
Te kiskanalazós, egyáltalán tudod-e mennyi az annyi a kiskanál űrtartalmát illetően? Olyan kockacukornyi?
2021. nov. 26. 18:42
 13/27 anonim ***** válasza:
54%
Nem, de nem is érdekel.
2021. nov. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

Érdekességképpen, tasakos cukorból találkoztam már 3, 4 és 5 grammos kiszereléssel is. A konklúzióm, hogy a kávé pont a 2x4 gramm cukorral megfelelő, ennél egy picit kevesebb lehet, több inkább ne.

Egy időben mértem a kávém cukortartalmát, úgy emlékszem a szokásos két kiskánál cukrom 7-8 gramm volt, tehát igen, két kockacukornyi. (Ami egybecseng a tasakos példámmal.)



Egyébként nem tudok válaszolni a kérdésedre. (És nyilván tudom, hogy mindenki máshogy issza a kávét :D)

2021. nov. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

Olyanokkal én is. Az hiszem azok ültették el a bogarat a fejembe, mert ráírták, hogy 1 vagy 2 kockacukor, másiknál a súly volt ráírva. De nincs itthon, megettem az utolsó mekdonaldszból hozottat is. Figyelni fogom majd mennyi az annyi. Most vehetek nemkoronás kockacukrot is az összehasonlításhoz...


A dolog azért érdekes, mert lehet, hogy a cukor csinálja nálam a gebaszt és jó azért tisztában lenni legalább ezzel. Meg egyáltalán, az egy nagyon jól lekövethető mennyiségi egység.


Szeretem amikor azt mondják, hogy csak 3 csésze kávét isznak... aha, de mekkorával? Mennyi az a "csésze". Nem tudják, ahogy a kiskanál űrmértékét se, főleg, hogy össze-vissza trehánykodva ahogy sikerül úgy merítődik.

2021. nov. 26. 21:44
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

Most lemértem egy másik fajta kockacukrot, 17 x 17 x 11 mm, és egy kocka 3,1 g

Meg egy barnacukorból készült fajtát is, ez 19 x 17 x 13 mm és egy kocka 5 g belöle.


Ezek szerint nagyon nem egységes a mérete meg a súlya, a gyártótól függ feltehetöen.

2021. nov. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

Köszi! Mondhatná valaki, hogy mit pitsázunk, mi az a 2 gramm. De nálad százalékosan nézve az 5gramm és a 3,1 gramm között kicsit kevesebb mint 50% különbözet van, azért ez már jelentős. (25db átlaga már pontosabbat mutat) Ha mindkettő fél kilós kiszerelés, számold meg hány darabra lett ez felosztva.


A másik, és valóban érdekes kérdés az a bizonyos refraktométerrel mért Brix érték lenne, 1 db-ra vonatkoztatva. Az adná meg a valódi cukortartalmat.

2021. nov. 27. 08:44
 18/27 anonim ***** válasza:
69%
Elvben igazad van, de a legtöbb embernek majdnem mindegy, mennyi cukrot tesz az ételbe. Ha valakinem lényeges a pontos cukormennyiség, annak marad a mérés, vagy az adott cukorból megmér 10-25-50 db-ot és visszaszámolja egy darabra, akkor egzakt súlyt tud figyelembe venni.
2021. nov. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
A 16-18-as vagyok újra: ami itt van kockacukor, az egy kg-os dobozban van, 16 x 7 x 4 darab van benne, a ráírt adat szerint egy darab 12 kcal.
2021. nov. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

#7 Tic Tac ügyben ebben a 2001-es reklámjukban még használják a frissesség 2 kalóriában-t

https://www.youtube.com/watch?v=FkvJse_4yCk

aztán 10 évvel később egy 2011-esben már "frissesség 2 szóban" van

https://www.youtube.com/watch?v=Xv8H8zNvDKw

szóval valamikor ez idő között lépték át a 2 kalóriát

2021. nov. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!