Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Lekvárfőzésnél a "sűrítés"...

Lekvárfőzésnél a "sűrítés" alatt mi történik?

Figyelt kérdés
Maga a gyümölcs ugye nagyon hamar megfő, de utána sűrítik, és persze sokáig kevergetik, ha valami vékonyfalú edényben készítik. Olyankor A gyümölcsben található vizet párologtatják el, az összes többi, vízgőznél nehezebb összetevő pedig visszamarad és azt hívják lekvárnak? yakorlatilag vízmentesítés történik?

2022. jan. 2. 09:49
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
21%
Igen, vízmentesítés. Zselatinnal megoldható.
2022. jan. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
96%
Igen, gyakorlatilag a felesleges vizet párologtatják el a gyümölcsről.
2022. jan. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
95%

Gyakorlatilag a nedvességet párologtatják el az órákig való főzéssel.


Én viszont 40 évvel ezelőtt úgy tanultam anyámtól a lekvár/dzsem készítését, hogy a feldarabolt gyümölcsöt becukrozom, kicsit megtöröm krumplinyomóval és egy éjszakát állni hagyom.

Reggel a gyümölcs levét - amit más a levegőbe párologtat - leszűröm gyümölcslének, a gyümölcshúst felfőzöm, míg el nem engedi a habját és így teszem üvegekbe.


Ez most nagyon általános leírás volt, mert nyilván vannak részletek, hogy lekvárnak akarom e, akkor darálom, vagy dzsemnek, akkor darabosan hagyom. Részletkérdés az is, hogy leszedem e a héját a sárgabaracknak vagy sem.

A lényeg, hogy nem főzöm rommá a gyümölcsöt az órákig rotyogtatással és még tetemes mennyiségű gyümölcslevem is van.

2022. jan. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
72%
3. Erre mondják hogy ahány ház, annyi szokás.
2022. jan. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
62%
Enyém a vár, tiéd a lekvár! :))) BUEK!!!
2022. jan. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
79%
Én almapektinnel sűrítem, nem vagyok hajlandó órákig "szrrá" főzni a gyümölcsöt. Quittin-nel forrástól számítva 5 perc, és kész.
2022. jan. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
0%

[link]

[link]

[link]

[link]

(1-es vagyok, további piros pontokért, de ez nem baj.)

2022. jan. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
A kérdésre érdemben válaszolóknak köszönöm, a többi, aki nem tud olvasni, megkapta a piros pontot.
2022. jan. 2. 16:17
 9/19 A kérdező kommentje:
2-es, 3-as, Elvi kérdés: Ha az elpárolgó vizet lecsapatjuk, valahogy ahhoz hasonlatosan mint a pálinkafőzésnél, desztillálásnál, akkor az nem menne el a levegőbe. Elvileg desztillált víz lenne felfogva, gyakorlatilag meg egy gyenge ivólé? Esetleg valami harmatgyenge pálinka?
2022. jan. 2. 16:30
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

#9

Sajnos erre nem tudok válaszolni, mert nincs hozzá szakképesítésem, sem tapasztalatom.

Talán - de ez csak tipp - inkább az ivólé, mint pálinka, mivel a pálinka nem friss gyümölcsből készül, hanem cefréből főzik.

(3-as voltam)

2022. jan. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!