Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mik voltak a Kristálykeserű,...

Mik voltak a Kristálykeserű, az egykori (zöld palackos) kedvenc üdítőitalom összetevői? "Gyógynövények felhasználásával készült" (csak ennyi volt a címkéjén), szénsavas, tonikjellegűen kesernyés ízvilágú, rendkívül jó ízű, magyar termék volt.

Figyelt kérdés
Nem annyira a recept arányainak a titkaira, mint inkább csak néhány jellemzőbb gyógynövényes összetevőjének a nevére lennék kíváncsi, hogy pl. a tonikra rákeverve felidézhessem az ízét.

2022. jan. 3. 02:02
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
Ha rákeresel a régi plakátra, ott annyi van hogy ezerjófű, fehér üröm, benedekfű.
2022. jan. 3. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2022. jan. 3. 08:17
 3/7 Metionin ***** válasza:
100%
Ez mikori cucc volt? Szívesen megkóstoltam volna.
2022. jan. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 qkker1 ***** válasza:
100%
70-80-as évek.
2022. jan. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A ráolvasásom szerint a Kristálykeserűt 1980 és 2008 között gyártották, forgalmazták.
2022. jan. 4. 22:54
 6/7 Bferike ***** válasza:
42%

Én emlékszem arra, amikor kétféle ízű is volt. Az unokatesóm apja hentes volt, és volt egy pár rekesz a garázsukban, mert gondolom olcsón jutott hozzá.

Imádtuk, egyszer szinte megrészegültünk tőle, mert össze-vissza felbontottunk egy egész rekesz tartalmát, és random beleittunk az üvegekbe, amiből aztán óriási botrány lett.

2022. máj. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Ezermillió százalék, hogy tárnicsgyökér is volt benne.

Kiskoromban kívülről tudtam az összetevőket, de ez már régen volt. :)

2023. jan. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!