Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A saját háztartásotok alapján...

A saját háztartásotok alapján reálisnak tartjátok azt, az alábbi cikk címében szereplő állítást, hogy: Hazánkban családonként évi 50 ezer forintnyi élelmiszer mehet a szemétbe. ?

Figyelt kérdés
[link]

#szemét #élelmiszer #élelmiszer-pazarlás
2022. jan. 4. 13:14
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
62%
Nem kell kidobni a száraz kenyeret se, vagy ami már látszódik, hogy nem fog kelleni. Megszárítani, ledarálni. Vagy oda lehet adni a szomszéd pecásnak is.
2022. jan. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem ez még kevés is a nagy átlagot figyelembe véve.

Én nagyon odafigyelek, hogy minél kevesebb dolgot dobjunk ki - tudatosan vásárolok, használunk maradékmentő recepteket, komposztáljuk ami olyan és már menthetetlen (a komposztot nem tartom hulladéknak, a kertünk hálás érte), de még így is előfordul, hogy a kukában köt ki ez-az.

Egy átlagos, többgyerekes családban ez simán a többszöröse lehet. Még odafigyelés mellett is. És sajnos azt látom, hogy a többség nem igazán figyel oda erre.

2022. jan. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Én azt gondolom, nálunk nincs ennyi.


Egyrészt, nagyon tudatosan vásárolunk a menüterv alapján, másrészt, odafigyelünk, hogy ha valami mégis kimarad/megmarad, azt felhasználjuk vagy lefagyasszuk.

2022. jan. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
84%
pont karácsony előtt kénytelen voltam kidobni egy egész csomag őrölt törökmogyorót, mert nem vettem észre, hogy belemászott a moly. 900 ft kapásból kuka. :(
2022. jan. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
51%
Nálunk semmi élelmiszer nem kerult a szemétbe az elmúlt 1 évben, amióta menüt írok és az alapján vásárolok be
2022. jan. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
48%
Akinek valami megromlik, vagy állati fehérjével dúsul, az meg is érdemli. Az nem pazarlás. Az a pazarlás, ha romlatlan a kaja és lejár az ideje és kötelező kihajítani a multiknál. Tényleg vérzik olyankor az alkalmazottak szíve, mert megy a kutyatelepre a kolbász. (vagyis csak elindul aztán elkanyarodik másfele...)
2022. jan. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
57%

Mint a béreknél, valószínűleg itt is nagy a szórás, tehát elképzelhető az 50 ezres átlag.


1-es, mikor bontottad fel a Bailey’s-t? Egy évig is eláll szobahőmérsékleten, de tarthatod hűtőben, ha úgy nagyobb a bizalmad felé.


Akik említették, hogy minél több fő él egy háztartásban, annál nagyobb lehet a pazarlás, tapasztalatom szerint ez így van. Több ember ízlésének megfelelni; kevesebb idő ténylegesen elkészíteni a megvásárolt alapanyagokat; egyik alkalommal még ízlik a gyereknek az étel, következő alkalommal már bele se kóstol; hol megeszik a gyerekek a szokásos adagjukat, hol ki kell dobni a felét.


Nagyvárosban nehezebb a tyúkokkal, disznókkal megetetni a maradékot.

2022. jan. 5. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
55%
17: Kb. 3 hónapja. Hűtőben van. De nem tudtam, hogy ilyen sokáig eláll. Valahol azt olvastam, hogy a fele tejszín, az meg elég kényes. Majd megkóstolom :)
2022. jan. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim válasza:
Hát nálunk tuti minimáls, nyilván van kaja , ami megromlik, és kidobjuk, de nem sok
2022. jan. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Attól függ ki min él. Aki hamburgerzabáló és zacskóslevest eszik, meg mindenféle műanyagot, annál nem romlik meg és sokáig elvan a polcon, ott nem keletkezik szemét (ő előre kidobja azt a pénzt amikor megveszi...)


Aki viszont maga főz, annál lesz olyan ami megromlik, több lesz, nem sikerül, leég, elsózza, rárohad stb.

2022. jan. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!