Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Meddig áll el a kecske/juhtej?

Meddig áll el a kecske/juhtej?

Figyelt kérdés

A tehéntejet eü. okokból megtiltották de ezt a 2 félét szabad fogyasztani, meg a belőle készült más tejtermékeket is.

Sajttal nincs gond, azt lehet a Sparban is venni. De tejet gondolom csak majd piacon, abban a frissen fejt, kezeletlen formában. De az eláll nekem 4-5 napig bontottan? Szeretnék visszatérni a kávéhoz, de a gusztustalan tejpótlékokat nem bírom meginni.



2022. jan. 25. 11:49
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Én a sparban szoktam kecske tejet látni ilyen zöld doboz kecske fejjel a dobozán az ilyen uht tej de nem a tartós fajta
2022. jan. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
83%

A házi tej nem romlik meg, csak átalakul.

A boltokban kapható tejek többsége már mesterségesen vissza kevert, tartósított.

Juhtejet nem nagyon szoktak feldolgozás nélkül fogyasztani - bár semmi bajod nem lesz tőle, ha bírja gyomrod, de nem is nagyon lehet a piacon találni friss juh tejet, feldolgozva (juhtúró, gomolya, orda, stb) hasznos, finom, feltéve, ha szereted.

Az, hogy a házi tej meddig áll el, függ a hűtődtől: nyáron is képes 3-5 fokon tartani a benne lévő élelmiszereket, vagy olyankor melegebb van benne?

Az majd a gyakorlatban kiderül meddig áll el nálad a tej.a kitérő szöveget azért írtam, hogy nem dobd ki azonnal, a házi tejet, ha az már tejként nem fogyasztható

Kecske tejet árulnak frissen, feldolgozás nélkül.

Meg kell szokni, mert más az íze, mint a tehén tejnek, sokszor a tej ízéből még azt is meg lehet mondani, mit evett a kecske :-)

Az üzletekben, bevásárló központokban kapható kecske tej persze más kategória, azok is hasonló technológiával készülnek, mint a tehéntej-utánzatok.

Az eredeti tej élőflórás, azokban a tejsav baktériumok elkezdenek dolgozni, hűtéssel a folyamat lassítható, de nem áll le teljesen.

Viszont, ha a házi tej megalszik, megsavanyodik, nem feltétlenül kell kidobni. Hőkezeléssel (főzéssel) túrót készíthetsz, az aludttej pedig kezelés nélkül is ehető

2022. jan. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!