Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Létezik, hogy a bolti gyümölcs...

Létezik, hogy a bolti gyümölcsjoghurtok ennyire édesek?

Figyelt kérdés
Szóval tegnap vettem egy sima joghurtot és beletettem 3 kiskanál nagyon jó minőségű eperlekvárt. (84 százalék gyümölcstartalom) Azt hittem, hogy finom lesz, hát alig bírtam megenni. Ennyire brutálisan telirakják a bolti gyümölcsjoghurtokat cukorral és/vagy édesítőszerrel? (Vagy vmi más miatt finomak?)

2022. ápr. 1. 08:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%
Ha sima (natúr) joghurtba tetted az eperlekvárt, akkor az már nem bolti gyümölcsjoghurt. Tehát valószínűleg te tetted túl édessé.
2022. ápr. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem, nem. Amit én házilag csináltam, az egyáltalán nem volt édes. Úgy látszik, félreérthető voltam. :)
2022. ápr. 1. 09:06
 3/14 A kérdező kommentje:
Szóval a bolti gyümölcsj. olyan, hogy legszívesebben megfürödnék benne. :) Annyira finom. A házilag készített meg egy ízetlen, szinte egyáltalán nem édes vmi volt.
2022. ápr. 1. 09:08
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
3. Így már értem. Igen, ez egy szándékos marketingfogás, hogy minél többször vásárolj belőle.
2022. ápr. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ráadásul egyeltalán nem biztos, hogy a bolti gyümölcsjoghurt az egészségesebb.
2022. ápr. 1. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nagyon édesek. Én meg úgy vagyok vele, hogy natúr joghurtba szoktam tenni itthon kiolvasztott ribizlit, vagy éppen friss alma-körte kockákat, és 1-2 csepp édesítőt. Nekem így jó. Múltkor megkívántam a bolti gyümölcsjoghurtot, nagyon édesnek tűnt ezek után, nem is fogok venni, nincs értelme.
2022. ápr. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


Egyértelmű, hogy az itthoni egészségesebb, csak direkt nem akartam cukrot tenni bele, mert azt hittem, a lekvártól már édes lesz (nyilván a lekvárban van cukor).


Ezek szerint beigazolódik, hogy nagyon sok cukor van sok olyan ételben, amit szeretünk.


Legjobb lesz, ha szép fokozatosan hozzászokom ehhez és ahogy 6-os írta, már a boltit fogom túl édesnek találni egy idő után.


Esetleg más is lehet bennük? Ízfokozó?

2022. ápr. 1. 10:12
 8/14 anonim ***** válasza:
83%
7. Igen van bennük ízfokozó is.
2022. ápr. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
90%

Nem szoktál összetevőket olvasni a csomagoláson?

Mindenbe is cukor van már és rengeteg az álneves cukor is. Dextroz, maltodextin, fruktóz stb....

Próbáld ki a Jogobella 0%-os joghurtjait, nem olyan édesek és finomak is.

2022. ápr. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

8

Köszönöm.


9

Nem. :( 25 éve van paraben allergiám, kiolvastam a szemem a kozmetikumok (sőt, gyógyszerek) feliratát olvasgatva, az élelmiszerekét nem szoktam. De ha lesz pénzem szemüvegre, akkor majd elolvasgatom.


Hát, ezek után nem hiszem, hogy bármilyen bolti gyümölcsjoghurtot megveszek, mert nem csak cukor van bennük, hanem mindenféle más is, csak eddig a pontig valahogy nem gondoltam bele, hogy mi minden...


Az édesítőszert meg minden másnál jobban próbálom kerülni.

2022. ápr. 1. 10:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!