Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A tojáshéj a moslékba való ?

A tojáshéj a moslékba való ?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 14. 13:16
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Szerintem nem.
2022. ápr. 14. 13:17
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Összeporítva mehet. Nagyobb darabokban nem adnám.
2022. ápr. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
81%
Összeporítva emberi fogyasztásra is alkalmas, támogatja a porcok egészségét.
2022. ápr. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm 3-aska, én nem eszek moslékot....
2022. ápr. 14. 13:28
 5/15 anonim ***** válasza:
83%
Nem eszel olyat? Akkor mégis moslék? Van logika rendesen...
2022. ápr. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
88%
Csak a te fejedben moslék, egyébként értékes tápanyag és kapszulában is árulják...tojáshéj membrán.
2022. ápr. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
91%
De buta vagy kérdező :D
2022. ápr. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
90%

A sertésféléknek természetes táplálékuk a földön fészkelő madarak tojásai!

A malacok imádják a tojást... vaddisznó is.

Hasznos is nekik a mésztartalom miatt a tojáshéj. Felénk azért szokták összetörni a héjat a moslékba, mert azt mondják, hogy ha a malac egészben elropogtatja, rászokik a tojásevésre, ha a tyúktojáshoz hozzáfér...

Szerintem ennek sok értelme nincs, mert (1) nem a disznóólba tojnak a tyúkok, (2) ha hozzáfér a malac a tojáshoz, azonnal ösztönösen meg fogja enni...

Szóval, mehet nekik nyugodtan, gondolom, úgysem 100 tojás héját adod naponta 1 malacnak. Háztartási mennyiségben nyugodtan adható.

2022. ápr. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
83%

A tojáshéj fontos ásványi anyagokat tartalmaz, a legtöbb mindenevő, ragadozó állat gond nélkül meg is eszi, porítani is fölösleges számukra, a természetben sem porítva található.

A kérdező valóban furcsa stílusban válaszolt, nem azt ajánlották neki, hogy moslékot egyen, pedig azt nem tiltja törvény, ellenben a seréseket tilos konyhai hulladékkal, maradékkal etetni 😉.

Valószínűleg, aki kitalálta, csak lexikonban látott sertést, ott olvasott a takarmányozásról.

2022. ápr. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
97%

Igen, simán bele lehet tenni a moslékba, nem kell porítani, sertések lazán megeszik.

Amúgy ezt a következtetést én se értettem, hogy először szerinted nem moslékba való, 10 percre rá mosléknak titulálod, szánalmas lekicsinylő stílusban, pedig ha itt valami kicsi, akkor az maximum a te iq-d.

2022. ápr. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!