Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A kókuszreszelék megromlik?

A kókuszreszelék megromlik?

Figyelt kérdés

Kókuszgolyót akartam csinálni, és úgy emlékeztem, van itthon még kókusz hozzá, de most nézem, hogy amit a szekrényben találtam, az már kb. fél éve lejárt...

Mi baja lehet? Megavasodik? Vagy csak ez is olyan, mint a méz, hogy valamit rá kell írni jogszabályilag? Fel merjem használni?


2022. ápr. 19. 16:35
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
Kibontod, megkóstolod. Ha nincs avas szaga és rossz íze, akkor felhasználod. Annyira nem bonyolult ez...
2022. ápr. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem nézd meg, hogy kinézetre, állagra és szagra milyen. Ha normális, akkor szerintem nyugodtan használd fel. Én is nemrég használtam fel lejárt kókuszreszeléket, de az csak 1-2 hónappal volt lejárva, de semmi baja nem volt.
2022. ápr. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A szavatossági időt lehet rugalmasan kezelni, az nem azt jelenti, hogy a lejárt szavatosságú már biztosan rossz.

Az avasodás oxidációs folyamat, az avas élelmiszernek kellemetlen a szaga, íze.

Megszagolod, megkóstolod, ha nem érzed rajta az avasságot, nyugodtan felhasználhatod.

2022. ápr. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha kóstolod és semmi baja, akkor biztonsággal használhatod. Ha megavasodna azt éreznéd
2022. ápr. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Tárolási körülményektől függ, de leginkább az aromája megy el. Semmi íze nem lesz.

Ha bontatlan a csomag, akkor van remény, de ha bontott, akkor leginkább csak látványra lesz kókuszos.

Szagold meg. Ha kókusz szagú, jó. Ha semmilyen, bajod akkor se lesz tőle.

Ha dohos szagot érzel, (nem valószínű) akkor semmiképpen ne használd fel.

2022. ápr. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nem romlik, csak kiszárad.
2022. ápr. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!