Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Honnan ered az, hogy a margari...

Honnan ered az, hogy a margarin műanyag/kőolajból készül?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben ahol csak lehet, lecsökkentettem az étrendemben az állati eredetű ételeket. A legtöbb dologhoz zsír/vaj helyett olívaolajat használok, de kenyérre azt sajnos nem tudom rákenni. Arra így marad a margarin (Bords Eve vagy Rama).


Az elmúlt időszakban két rokonom is (anyám és keresztanyám) amikor látogattak a családdal és nassolni szendviccsel kínáltam őket, ezzel jött, hogy a margarin valójában műanyag és kőolajszármazék.

A dobozára elég egyértelműen rá van írva, hogy növényi olajból van.


Honnan jön ez a tévhit, illetve lehet benne szemernyi igazság (a kőolaj nyilván nem, de a műanyagos dolog)?



2022. jún. 16. 07:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek mindig kitalálnak valami baromságot, ha nem tetszik neki, valami. A kedvencem amúgy az egy molekula választja el a műanyagtol duma. Elég sok olyan vegyület van világon, amit egy molekula választ el valami mástól, ilyen pl a víz (H2O) és a sosav (H3O) is.
2022. jún. 16. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
41%

A boltban kapható "élelmiszerek" nagy része műanyagból van. Biztos margarinból is léteznek ilyenek.

Egyébként csak óvatosan az állati eredetű ételek kerülésével. A B12 vitamin csak ilyenekben található meg, a hiánya maradandó idegrendszeri károsodást okozhat, aminek a következménye részleges vagy teljes látás- és hallásvesztés, vagy mozgáskorlátozottság is lehet.

2022. jún. 16. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
94%
2-es: az állati eredetü élelmiszerekbe is mesterségesen kerül a B12, másrészt ha valakinek hiánya van, könnyen lehet pótolni is.
2022. jún. 16. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 B2man ***** válasza:
100%
A leglátványosabb tudománypumpolás! Egy molekula, atom és egyéb eltérés... Jó propaganda!
2022. jún. 16. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
91%
Onnan, hogy az átlagember annyira ostoba, hogy azt néha bizony elképzelni is nehéz.
2022. jún. 16. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
28%
Mondjuk bizonyos márkák íze alapján nekem is az a benyomásom, hogy kőolajszármazék. Akkor is, ha tudom, nem így van. A többség meg nem foglalkozik a dobozon a feliratokkal.
2022. jún. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
17%

Ki tudja pontosan,hogy mit etetnek meg velünk?Kőolaj származékokat meg sok területen használnak..

[link]

2022. jún. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
#2 Nem tejlesen vagyok vegetáriáus, heti egyszer továbbra is eszek húst (főleg szárnyast és tengeri herkentyűket), és heti néhányszor tojást is.
2022. jún. 16. 09:47
 9/13 A kérdező kommentje:
*vegetáriánus
2022. jún. 16. 09:51
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, a tévhit onnan ered, hogy növényi olajból készítik kémiai eljárással (hidrogénezéssel), hogy ne folyékony legyen, hanem szilárd. Ezt tolta túl valaki, hogy neki az olaj kőolaj lett. Nyilván fogalma sem volt, hogy olaj és olaj közt mi a különbség.
2022. jún. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!