Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Lejárt élelmiszerekhez olcsóbb...

Lejárt élelmiszerekhez olcsóbban hozzájutni valahol lehet?

Figyelt kérdés

Gondolkoztam már régebb óta, hogy alternatív élelmiszer forrásokat kellene keresnem. Rengeteg olyan élelmiszer van, amit én személy szerint még simán megeszek még annak ellenére is, hogy lejárt a szavatossága, mert sok olyan termék van, aminél ez nem olyan nagy probléma nekem.


És úgy tudom, rendes boltban nem árulhatnak olyanokat, amik lejártak, mert a fogyasztóvédelmi törvény nem engedi.


Viszont létezik olyan forrás, ahonnan be tudnék szerezni piaci áron jóval olcsóbban lejárt szavatosságú élelmiszereket magamnak? Nagyon sokat jelentene számomra, rengeteget tudnék spórolni vele.


2022. jún. 16. 14:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
Szomorú amikor a magyar embernek már ide kell fajulnia és így tud csak spórolni. Jó ez az ország
2022. jún. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

TILOS lejárt élelmiszert forgalmazni!


Az 1-2 nap múlva lejáró cuccokat pedig legálisan megveheted a boltokban 30-50% engedménnyel. Aldi. Lidl.

2022. jún. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Akár magyar vagy akár nem, ha kevesebbet fizetsz valamiért, mindenképp spórolsz vele. Tény, hogy elég magas most az infláció, így a boltban pl napról napra drágulnak a dolgok, viszont nem mondanám magam annyira rászorulónak, csupán csak nem akarok végtelen mennyiségű pénzt elkölteni kajára, ezért megtervezem előre, miket szeretnék enni, a lehető legegészségesebben és egyben a lehető legköltséghatékonyabban szeretnék étkezni és mivel nem vagyok finnyás, nem tartom kizártnak azt az opciót sem, hogy bizonyos élelmiszerekből lejártat vegyek magamnak jóval olcsóbban.


A világban sehol sem fényes most a gazdasági helyzet, a covid alatt is várható volt már, hogy jönni fog egy nagy recesszió, most a háborús helyzet rá tett egy lapáttal. Tény, hogy itthon még így is jóval magasabb az infláció mint máshol, de ez van. A saját helyzetemért én fogom vállalni a felelősséget, soha nem fogom az országot hibáztatni, főleg úgy, hogy amúgy euróban kapom a fizetésemet külföldi cégtől.

2022. jún. 16. 14:53
 4/13 anonim ***** válasza:
58%
Akkor most tkp. panaszkodni akarsz?
2022. jún. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Miről beszélsz?
2022. jún. 16. 14:55
 6/13 A kérdező kommentje:
>>4 az első válaszolónak írtam válaszul azt amit írtam.
2022. jún. 16. 14:56
 7/13 anonim ***** válasza:
51%
Akkor ezek szerint simán szarrágó vagy, euróban kapod a fizetésedet és lejárt kaját eszel..Menj már innen :D
2022. jún. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Attól ugyanúgy sajnálnám rá a pénzt, ha valamit meg tudok olcsóbban is venni :D
2022. jún. 16. 15:00
 9/13 anonim ***** válasza:
58%
TEhát akkor fogtechnikusság van a háttérben... :-D
2022. jún. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Tiktokon szoktam látni egy olyan jelenséget hogy "dumoster diving". Vagyis lényegében kukáznak. De az üzletek teljesen jó állapotú ételeket dobnak ki. Tökéletes állapotban lévő gyümölcsök, zöldségek stb. Van aki ezekből főz is. Nem tudom, hogy ilyen van e magyarországon, vagy hogy legális e. Nézz utána, ez is egy opció. De sztem ha zárás előtt 5 perccel bemész egy pékségbe, hogy ne dobják ki a maradékot, adják neked, szívesen oda fogják adni. Ha sokat kapsz, hajléktalanoknak is adhatsz belőle.
2022. jún. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!