Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Az almában is van annyi...

Az almában is van annyi vitamin, mint mondjuk a narancsban vagy a mandarinban?

Figyelt kérdés
2022. nov. 8. 15:35
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
pont a napokban olvastam hasonló témában egy cikket. [link]
2022. nov. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

Konkrétan milyen vitaminra gondolsz?


Itt nézd meg ,amire kíváncsi vagy.


[link]

2022. nov. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Van, csak nem ugyanazok.
2022. nov. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%

#1 sikerült egy elég szinvonaltalan cikket hozni a témában.

"Egy átlagos paprikában jó esetben 100 milligramm C-vitamin van. A napi szükségletünk, ami tehát az abszolút minimum, 500 mg-ban van meghatározva."

Azaz 500 inkább 32. Igen a 32 mg, az tényleg az abszolút minimum, amivel a skorbutot kerülöd el, szóval többet célszerű belőle bevinni, de nagyon nem 500 mg az abszolút minimum.

Hogy a kérdésre is válaszoljak, bár van olyan vitamin, amiből az alma tartalmaz többet, de összességében a narancsban van több vitamin.

2022. nov. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
46%

4. "sikerült egy elég színvonaltalan cikket hozni a témában"


Elvileg azért is raktam be, hogy megvitathassuk a valóságtartalmát. Ugyanis, ha azt nézzük hogy már pl. a paradicsom is csak egy felfujt vacak, akkor már nem biztos hogy olyan valótlanságokat ír.

2022. nov. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
30%

Hogy lenne mikor az almát 26-szor permetezik itthon banán meg a narancs meg ér egy misét .

Csak egyed !

2022. nov. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Banánt is permetezik, ráadásul éretlenül szedik le, majd utaztatják Európáig.
2022. nov. 8. 17:28
 8/9 anonim ***** válasza:
46%

Én hirtelen azt olvastam, hogy az álmaimban is van annyi vitamin mint a narancsban vagy a mandarinban!:D


Kérdésre vissza térve, van annyi, még több is szerintem! Nem véletlenül mondják, hogy mindennap egy alma az orvost távol tartja! Minden nap egy narancs az orvost távol tartja erről a mondásról, hallottál már? Nem ugye?

Azért mert az almában több vitamin van mint a narancsban és a mandarinban!

2022. nov. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Az almának inkább a rosttartalma magas, vitaminokban nem annyira gazdag. Ha nagyon részletes elemzésre vágysz, böngészd végig ezeket:


alma [link]

narancs [link]

2022. nov. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!