Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Laktózmentes tejszíntőm ment...

Laktózmentes tejszíntőm ment volna a hasam? Vagy valami más?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Sokáig totál kerültem a tejtermékeket, mert tejfehérje érzékenység jött ki nálam intolerancia teszten. Ennek több, mint két éve. Fokozatosan vezettem be laktózmentes dolgokat. Kis laktózmentes sajttól semmi bajom nem volt már hónapok óta fogyasztok belőle keveset. Múlt héten pedig laktózmentes tejföllel készítettem csirkepaprikást, semmi bajom nem volt szintén.

Ma csináltam hagymás-tejszínes-csirkés tésztát és rá pár órára meghajtott.. Most ez a tejtermék lehetett, mert azt nem érteném itt miért..? Vagy a hagyma okozhatott ilyet? Kb egy fél hagymát vágtam fel bele.



2022. dec. 8. 20:31
 1/10 A kérdező kommentje:
Vagy van, hogy csak valami nem esett jól és kész? Keresem az okokat de nem tudom kell-e :D
2022. dec. 8. 20:36
 2/10 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem felesleges, ha többször előfordul majd odafigyelsz.
2022. dec. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%
Tejtermék és tejtermék között is sok a különbség. Sajnos ki kell tapasztalni, de én ha csak lehet, kerülném. Sajnos az allergiák az idő múlásával és az allergén anyaggal való többszöri találkozással csak romlani szoktak.
2022. dec. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
#3 hmm mondjuk ez nem allergia vizsgálat volt anno, csak érzékenység. Allergiával vissza se próbálnám vezetni.
2022. dec. 8. 21:10
 5/10 anonim ***** válasza:
85%
A laktóz nem tejfehérje, ha fehérje-érzékeny vagy, a laktózmentes halottnak a csók.
2022. dec. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#5

Azt tudom, hogy nem ugyanaz. De már évek óta kerültem és ez visszavezethető, még az orvos mondta. Viszont érdemes laktóz mentessel próbálkozni előbb.

2022. dec. 8. 21:20
 7/10 A kérdező kommentje:
Illetve akkor korábban miért nem lett volna bajom a laktózmentestől? Ezért se értem
2022. dec. 8. 21:21
 8/10 anonim ***** válasza:
54%

Nem, nem vezethető vissza, ugynis a tejfehérje-intolreancia NEM gyógyul meg. Nincsen rá gyógyszer, csakis az élethosszig tartó diéta.


Az az orvos, aki azt állítja, "visszavezetheted" egy idióta és adja csak vissza a diplomáját. :(


Némelyik orvos szerint a glutén is visszavezethető - egy intoleráns embernél zéró tolerancia van, nem bohóckodás.


Ezek közül a hasmenés a legkellemesebb tünet, mertha olyant eszel, amit nem tud lebontani a szervezet, bélgyulladás, de akár rák is lehet a vége - nem most, 10-20 év után.

2022. dec. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

#8

Akkor az összes gasztroenterológus adja vissza a diplomáját? Sajnálom, de ennek egy részét nem jól tudod.

A gluténérzékenység TELJESEN más, mint a tejfehérje vagy bármely más érzékenység (hangsúlyozom, nem allerga). Az IgG alapú intolerancia IgG ellenagyagot mér a szervezetben, nem IgA-t az allergiával szemben (mely valóban nem gyógyítható).

Az IgG túlterhelést mutat a szervezetben, ami átmeneti állapot. A glutén érzékenység transzgluteminázzal van kimutatva, valamint a bélbolyhok állapotát mérik fel, mivel ez pusztítja azokat a szervezetben. Ez nem gyógyítható, élete végéig diétáznia kell rá az illetőnek (vannak ritka esetek gyógyulásra, de elenyésző).

Érzékenység bármely fehérjére kimutatható, tojás, tej, élesztő, stb. ami több hónapos, akár egy éves megvonást követel erre a fehérjére. Majd fokozatosan meg kell próbálni vissza vezetni. Allergiánál, valamint gluténérzékenyeknél és laktózérzékenyeknél ez nem tehető meg. Kivéve gyermekeknél, ott van terhelés, mert elnőheti.

Hidd el, nem egy orvossal beszéltem erről, de neten is ott van minden forrásban ez, valamint dietetikus barátom is mondta. Azért értenek ezekhez, ez a szakmájuk.

Azonban az IgG alapú tesztekkel szemben kétesek a vélemények az orvostudományban, mert nem megalapozott.

2022. dec. 9. 11:51
 10/10 A kérdező kommentje:

[link]

hogy ne csak a levegőbe beszéljek, ezt érdemes elolvasni, nagyon jól összefoglalja. De ez egy forrás csak a sok közül.

2022. dec. 9. 12:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!