Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Rendelt készételt melegíthetek...

Rendelt készételt melegíthetek így az ajánlásuk ellenére?

Figyelt kérdés

Néha rendelek kaját, és többféle csomagolásban szokták hozni, pl. gombás spenótos tészta egy fóliával bélelt dobozban, erre azt ajánlják, hogy mikróban legyen melegítve, szintén amikor valami üvegtálban van.

De vannak bizonyos kaják (pl. töltött cukkini vagy vega lasagna rizzsel), amit aluminium tálkában hoznak, és azt ajánlják, hogy 180 fokos sütőben melegítsem 10 percet. Nem hiszem, hogy azért lenne, mert még nem sült meg vagy ilyesmi.

Inkább azt gondolom, hogy egyes ételeknél jobb az íze, ha sütőben melegítem, ezért ajánlották így.


Tehát a kérdés, hogy ha nem akarok a sütővel szórakozni, meg 10 perc miatt előmelegíteni stb., akkor ha kirakom egy tányérra, simán ezek is mehetnek a mikróba?


2023. jan. 23. 17:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mehet persze nyilván az alumínium tál miatt ajánlották a sütőt.

A műanyag doboz nem mind bírja a mikrót vagy csak rövid ideig.

2023. jan. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
96%

Bármilyen ételt melegíthetsz tányéron a mikróban.

A sütöt azért javasoljak, mert fémet (alumíniumot) nem szabad a mikróba tenni. (Müanyagot sem javasolt, mert egészségtelen, kioldódnak belöle különbözö vegyi anyagok)

2023. jan. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és ezek azért vannak alumínium tálban, mert abban sütik öket
2023. jan. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Én is azt gondoltam, hogy az alumínium tál miatt ajánlják a sütőt, de inkább úgy látom, hogy az étel fajtájától függ, hogy miben hozzák (mert a tál abszolút tiszta új, biztosan nem abban sütötték, és direkt azért van ilyen tálban, mert azt akarják, hogy berakjam a sütőbe (de én nem akarom :D )...mert a többi kaját is tehették volna bármibe. Szóval ez az elméletem - azt azért vágom, hogy nem lehet alut mikróba tenni :)


Köszönöm szépen a válaszokat, akkor figyelmen kívül hagyom az ő ajánlásukat.

2023. jan. 23. 18:32
 5/5 anonim ***** válasza:
46%

"mert a tál abszolút tiszta új, biztosan nem abban sütötték, és direkt azért van ilyen tálban, mert azt akarják, hogy berakjam a sütőbe"

Ez nagyon jó, biztos, hogy stand up-os vagy. Hogy hívnak? Elmegyek egy fellépésére 😂

2023. jan. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!