Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A petrezselymet tényleg...

Xp ali kérdése:

A petrezselymet tényleg zöldségnek hívják?

Figyelt kérdés
Vidéken ha a piacon zöldséget kérek, akkor petrezselymet kapok?

2023. jan. 30. 19:40
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
92%
Valószínűleg.
2023. jan. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
48%
Ha zoldseget kersz az egy gyujtonev !! ha hatarozottan petrezselymet kersz akkor azt kapsz ,ambar magad is megtalalhatod az uzletben
2023. jan. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
92%
Igen. Felénk ez a köznapi neve. A zöldje meg zöldségzöld.
2023. jan. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 Rosszlovas ***** válasza:
94%

Hármassal érték egyet. Ez egy tájnyelvi szóhasználat. Dél-alföldi vagyok, nálunk nem használják sem a fehérrépa, sem a petrezselyem szót. Zöldség és zöldségzöldje.

Más tájegységekben viszont nem így használják. És nem ez az általános köznyelvi szóhasználat sem.

2023. jan. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Én is így emlékszem, hogy répa volt meg zöldség. Csak azt nem tudtam, hogy a muter hívta csak így, vagy ez szokásos volt. Asszonypajti fehérrépának hívja; a muterja meg örül, hogy én megeszem a gyökeret, mert náluk senki se szereti. :D
2023. jan. 30. 19:56
 6/25 anonim ***** válasza:
67%

Debrecenben soha nem hallottam, hogy a zöldség=petrezselyem. A zöldségzöld kifejezést sem ismerem.

Van a gyűjtőfogalom, hogy zöldség és azon belül petrezselyem, meg a levele a petrezselyemzöldje.

Hirtelen a kérdésed sem értettem.

2023. jan. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim válasza:
94%
Én is dél-alföldi vagyok, és a szüleim, nagyszüleim zöldségnek hívják. Nekem elég rossz emlék, mert alsó tagozatban, mikor szótagolni tanultunk, akkor éppen egy petrezselyem volt ábrázolva a tankönyvben, és rám került a sor, én pedig zöldségnek neveztem meg, és a tanítónő kioktatott, hogy az petrezselyem.
2023. jan. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim válasza:
95%
A gyökér is gyakran használatos elnevezése.
2023. jan. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
96%
Dunántúli vagyok, itt is zöldségnek nevezzük, de ugyanúgy használjuk a petrezselymet is. Pl a kertből zöldséget hozunk be, de utána petrezselymes krumplit készítünk belőle.
2023. jan. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 Andizsuzsi ***** válasza:
94%
Zalában igen. Meg gyökérnek.
2023. jan. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!