Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Vettem darált húst a Sparba...

Vettem darált húst a Sparba egy hete kb, de azóta 2 nappal lejárt a szavija. Jó lehet még? Van vmi tipp hogy miből lehet biztosan tudni? A szagából nem tudtam eldönteni.

Figyelt kérdés
Egy éjszakát nem volt hűtőben, mert amikor hazajottem a táskában maradt. Lasagnet szeretnék belőle csinálni. A vért kieresztette ha az számít vmit.

2023. febr. 18. 11:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Tehát 8-10 órát nem volt hűtve, majd betetted a hűtőbe 1 hétre és 2 napja még a szavatossága is lejárt?


Ember, az a szar kb az első, nem hűtött éjszaka után biológiai hulladék volt

2023. febr. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt: az a hús már akkor kuka volt, mikor elfelejtetted behűtőzni, onnantól kezdve én biztos nem használnám fel, veszélyes.

Másrészt: húst simán hűtőbe max akkor teszünk, ha 1-2 napon belül elkészítjük. Ha nincs ilyen terv, akkor azonnal mélyhűtő, ezzel kitolható a felhasználási ideje, figyelmen kívül hagyható a szavidő - amennyiben csak a felhasználás előtt olvasztod fel.


Általánosságban: egy kis darabot a húsból el kell kezdeni lesütni serpenyőben, és akkor azonnal érezni a szagán, hogy romlott, még ha hűtőből kivéve nem is biztos benne az ember.

Jártunk már úgy, hogy (gondolom) hűtési lánc sérült darálthúst kaptunk online rendelésnél, én tálcástól bevágtam a fagyóba, használat előtt vettem ki. Már az egyperces mikrós olvasztásnál gyanús volt, hogy valami nem stimmel - nem volt büdös igazából, csak úgy "nem olyan". De ahogy elkezdtem lesütni serpenyőben, azonnal megbüdösödött, úgyhogy ment is a kukába.

2023. febr. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
azosztigen
2023. febr. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

😂😂😂 És én még azokon vagyok kiakadva akik kérdezgetik, hogy a tegnap főzött, hűtőben tartott étel jó-e még ma...

Ez meg a másik véglet...😅

2023. febr. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy nem!
2023. febr. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hát ömmmm

Végül megcsináltam, nem éreztem rossznak. Ízlett mindenkinek, senkinek semmi baja, úgyhogy nem volt vele gond

2023. febr. 20. 17:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!