Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A tigriscipó kit emlékeztet...

A tigriscipó kit emlékeztet tigrisre? Mert engem inkább párducra, ha macskafélét kell választani. Miért nem párduckenyérnek hívják inkább?

Figyelt kérdés
2023. febr. 19. 22:48
 1/7 A kérdező kommentje:
Illetve párduccipónak.
2023. febr. 19. 22:51
 2/7 anonim válasza:
53%
A párduc fekete. A tigris vörös. Hacsak nincs szénné égetve a cipó, akkor vöröses-barnás színű lesz. Gondolom, emiatt inkább tigris.
2023. febr. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az a fekete párduc, a "sima" párduc (leopárd) barna, pettyes. Kb. mint ez a cipó...
2023. febr. 19. 23:28
 4/7 anonim válasza:
33%
De az nem párduc, hanem leopárd. A legtöbb embernek a fekete párduc jut eszébe a párduc szó hallatán.
2023. febr. 19. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem vagyok zoológus, de a Wikipédia szerint ugyanarról az állatról beszélünk. Egyik barna, a másik fekete. De akkor legyen leopárdcipó...

[link]

2023. febr. 20. 07:49
 6/7 anonim ***** válasza:
48%

Nekem pl. párducról a ködfoltos párduc jut az eszembe. :)

Kérdező, gondolom ezzel meg is kaptad a választ!

Azért hívják így, mert itt tart az általános műveltség. Nem lehet azt feltételezni egy átlag emberről, hogy párduc. Talán a tigris még megy...

2023. febr. 20. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
48%

*átlag emberről, hogy párduc.

Hogy tudja, mi az a párduc.

2023. febr. 20. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!