Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Hentesnél vett tatárbifsztekne...

Hentesnél vett tatárbifszteknek való darált marhahús eláll 2 napig a hűtőben?

Figyelt kérdés
Húsvétkor készíteni akarok tatárbifszteket is. De csak egy bizonyos hentesnél szeretem megvenni a hozzávaló darált húst. Eddig, amikor ezt készítettem, mindig úgy volt, hogy vásárlás után 1 napon belül elfogyasztottam, leginkább még aznap. Na, most ehhez a henteshez húsvéthoz legközelebb esően csak pénteken fogok tudni elmenni. És vasárnap készíteném el. Tehát ha péntek este beteszem a hűtőbe, akkor vasárnap délelőttre még nem lesz neki baja? Úgy tudom, a darált hús nem bírja túl hosszú ideig. A fagyasztás meg ugye nem opció, mivel tatárbifsztekről van szó.

2023. ápr. 2. 14:05
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
65%
Én nem szeretem, de van ahol nem is javasolják a darálthúst, készítés előtt kell felvágni nagyon éles késsel apró darabokra.
2023. ápr. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
88%

A tatárbifsztek MINDIG frissen darált/vagdalt húsból készül!

A darált hús maximum egy napig fogyasztható nyersen, hentestöl vége meg még kevésbé tárolható.

Vagy ne ezt egyetek húsvétkor, vagy otthon daráld/vagdals össze frissen a húst.

2023. ápr. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
88%
Mi nem darált marhahúst veszünk, pácoljuk pár napig és itthon daráljuk, de ahogy írták vágni is lehet. Utána 2-3 napon belül elfogy.
2023. ápr. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
2: Ennél a hentesnél úgy árulják a honlapjukon, hogy "tatárbiszteknek való darált hús". Úgy szoktam, hogy online kifizetem, és odamegyek egy kiválasztott időpontra átvenni. Gondolom, akkor darálják le nem sokkal előtte.
2023. ápr. 2. 14:45
 5/21 anonim ***** válasza:
88%

"Gondolom, akkor darálják le nem sokkal előtte."


Vagy nem. Vegyél egy darab húst, és ott vágd össze. A tatarbifsztek hivatalosan nagyon finomra vágott belszinbol készül.

2023. ápr. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
5: Pontosítok: Nem darálják, hanem apróra vágják. Így van a leírásban megnevezve.
2023. ápr. 2. 14:55
 7/21 anonim ***** válasza:
82%
Na és komolyan azt gondolod, hogy te megrendeled 8ra, akkor 8 előtt 10 perccel all neki valaki osszevagni? Ki kell hogy abranditsalak, nagy eséllyel már az előző napon össze vágják a teljes megrendelt emnnyiseget és azt porciozzak ki.
2023. ápr. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Nem tudom. Eddig mikor megvettem, mindig elég frissnek nézett ki. És elég ízletes is volt, mikor rá pár órára elfogyasztottam. Sose lett semmi bajom tőle.

Tehát ha másfél napra berakom a hűtőbe, akkor már nem lesz fogyasztható állapotban?

2023. ápr. 2. 15:05
 9/21 anonim ***** válasza:
85%

Igen, a tatárbifsztek optimális esetben marhabélszínből van amit soha nem darálunk, hanem mivel eleve nagyon puha, késsel daraboljuk, tépjük apróra.

A rögvalóság azonban az, hogy sokan, így a hentes is, nem bélszínt használ, hanem valami olcsóbb marharészt, pl. hátszínt, és darál, nem aprít.

Talán érthető a nagy árkülönbség miatt a kompromisszum.

Simán kibírja vasárnapig a hűtőben, nyilván finomabb frissen, bélszínből, aprítva, de semmi bajotok nem lesz. Ha a hús problémás, azonnal érezni fogod kicsomagoláskor és akkor ne használd föl

2023. ápr. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
69%
Péntek este beteszed a hútőbe , szombaton bekavarod, vasárnapra tökéletes lesz. A tatárbifszteknek állnia kell, hogy összeérjen.
2023. ápr. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!