Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Fagyasztott darált hús jó még...

Fagyasztott darált hús jó még a lejárati idő után egy héttel?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 11. 14:09
 1/10 A kérdező kommentje:
Nem azért van lefagyasztva, hogy bírja?
2023. ápr. 11. 14:10
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Meg is válaszoltad!

Ez a fagyasztó LÉNYEGE!

2023. ápr. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De Lidl-s és van rajta lejárat
2023. ápr. 11. 14:28
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A lejárat csak a sima hűtőben eltarthatóságra vonatkozik.

Biztos rajta van, hogy hűtőben és milyen hőfokon.

A fagyasztás, az más dolog.

Arról szól, hogyha még lejárat ELŐTT lefagyasztod, akkor legalább 3 hónapig felhasználható, vagy még tovább.

Ha ez nem így lenne, akkor senki nem venne fagyasztót, mert minek!

2023. ápr. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A fagyasztóban sem áll el örökké!

A kérdést úgy lehetett eredetileg értelmezni, hogy valaki vett friss, csomagolt darálthúst, amin az eredeti, fagyasztás nélküli dátum van rajta. Ha ezt lefagyasztod, akkor nem a ráírt dátum számít, hanem a fagyasztásra vonatkozó - fagyasztástól számítva fél év - az érvényes.

Ha a darálthúst fagyasztott csomagként vetted, akkor a ráírt figyaszthatósági dátum az, amíg felhasználható.

2023. ápr. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
46%
Gyorsan csinálj belőle valamit, még jó
2023. ápr. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A többi, pl.rántott sajt, és hasonlók, azok kész vagy félkész termékek. Lehet, azért állnak el több hónapig, ez pedig friss hús? No mindegy, én nagyon köszönöm mindenkinek a válaszokat, nagyon kedvesek voltatok!
2023. ápr. 11. 15:18
 8/10 anonim ***** válasza:
92%

#7

Ez vonatkozik a friss húsra is!

Gondolj bele, hogy disznóvágáskor, egész disznónyi nyers húst tesznek a fagyasztóba és fél évig eszik, a következő vágásig!

Különösen manapság, amikor az emberek vadásznak az akciókra és ha lehet, akkor bespájzolnak a hússal, hónapokra.

2023. ápr. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Onnantol hogy fagyasztod, nem az a lejárat ervenyes ami ra van hirva. Husok (ha lejarati ideje elott fagyasztod le) akkor kb 3 honapig siman jok a fagyasztoban. En rensszeresen fagyasztok.


Ha fagyasztva vetted az nekem nagyon fur, ugy meg sima daralt hust soswm vettem meg nem is lattam. Nem lehet hogy huto volt csak félrenézted?

2023. ápr. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ó.... én akkor nagyon szórakozott lehetek..

Az bizony lehet, hogy hűtő volt, így viszont logikus mindenki írása.

2023. ápr. 11. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!