Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Miért van "piros alma" sok...

Miért van "piros alma" sok üzletben? Persze leírják, hogy pontosan milyen, ezért nem értem.

Figyelt kérdés
Most pl. a Lidl-ben Crimson Snow-t jelent, de volt már Gála, Idared, stb.

2023. ápr. 27. 15:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
94%

Mi is a kérdés pontosan?

Hogy miért van piros alma az üzletben, vagy miért Idarednek hívják amikor tulajdonképpen piros?

2023. ápr. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Az, hogy miért piros almának hívják, amikor nem a színe a kérdés, hanem a fajtája, szerintem egyértelmű.
2023. ápr. 27. 17:18
 3/17 anonim ***** válasza:
71%
Gondolom a színe miatt hívják piros almának. Mivel piros.
2023. ápr. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
91%
Csak (rosszindulatú) feltevés: egyszerűbb. Leadják a grafikai stúdiónak a listát, nyomda kinyomtatja, kikerül a vevőkhöz stb. Idared van írva, közben meg Gála érkezik. Szőlőből is csak kétfélét ismernek. Sok helyen burgonyából is csak kétféle van.
2023. ápr. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
59%

Nem hazudnak,piros az alma.

Vagy le kellene írni hogy "Piros Idared vagy Sárga Golden?

2023. ápr. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Nem, a színét egyáltalán nem kéne leírni, mivel nagy részük úgyis piros. Ki lehet írni akár nagy betűkkel is a fajta nevét, ha ismerik, azért, ha nem ismerik, akkor meg azért... Ez nem panaszkodás volt, gondoltam valaki dolgozik a kereskedelemben ilyen helyen, és tudja, mi az oka.
2023. ápr. 27. 18:06
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Mert a számlázás eszerint megy, van piros meg zöld alma, más-más áron. A piros almák fajtája változó, amit éppen kapnak, és így nem kell 5 féle néven adni be a pénztárnál.
2023. ápr. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2023. ápr. 27. 20:24
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Dolgoztam zöldség-osztályon. Nálunk is időről-időre változott a "piros alma" néven árult almák fajtája, annak függvényében, hogy éppen milyet kaptunk a helyi termelőtől. Amennyire én megfigyeltem, azért árultuk ezeket fajtától függetlenül egyetlen "gyűjtőkódon" mivel az adott fajta méretbeli sztenderjét vagy minőségét ezek nem ütötték meg, tehát már eleve különválogatva küldte el nekünk a termelő.


Összegezve tehát, a kalodás, "piros alma" néven árult darabok nálunk általában (ám nem minden esetben) valamivel gyengébb minőséget képviseltek, viszont cserébe kedvezőbb áron kínálhattuk, mint a fajtánként különválogatott társaikat.

2023. ápr. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Ezt én is megfigyeltem, ezek azok, amiken nincs címke, hogy milyen fajta. Bár sokszor valószínűleg csak nem elég nagyok.
2023. ápr. 27. 22:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!