Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Egyik munkatársam szerint 30...

Egyik munkatársam szerint 30 ezer egy hónapra elég élelmiszerre. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Délelőtt beszélgettem az egyik munkatársammal és feljött a minden drága téma. Harmincvalahány éves nő két gyerekkel. (tizenévesek) Azt mondta ő egy hónapban 90 ezret költ élelmiszerre. Ugye három felé osztva 30 ezer.

Mindig ír listát, több napra főz, nem megy éhesen vásárolni, nem vásárol feleslegesen (impulzusvásárlás tudjátok) és nem fizet kártyával.

Szerintetek tényleg elég 30 ezer egy hónapra?

Itt nálunk amúgy csak Penny és Tesco van. (Coop is van, de oda nem nagyon járnak mert drága mondjuk kinek mi a drága ugye)

Én egyedül élek. Azt mondta nekem bőven elég lenne egy hónapra ez az összeg.

Kíváncsi vagyok ti mit gondoltok.



2023. máj. 8. 15:09
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
89%

Anyuka valószínűleg elfelejti, hogy a gyerekek be vannak fizetve menzára, plusz a zsebpénzük nagy részét kajára költik.

Egy ember étkezését nem hozod ki havi 30-ból, az ki van zárva.

2023. máj. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem elég, 10-15-ből nagyjából kijövünk egy hétre, de mi nem vásárolunk főtt kaját, egyébként két felnőtt férfi. Szóval megoldható, ha az ember rendszeresen főz.
2023. máj. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
92%

Több emberre főzni olcsóbb, és van igazság abban is amit egyes mond. Ha kertészkedik, tyúkokat tart, akkor is lehet ezek segíteni, bár ugye annak is van költsége. De Pest megyeiként kötve hiszem, hogy reális lenne az 1000 forint per fő. Ez egy doboz tojás ára vagy egy kiló kenyéré.


Amúgy hús meg drágább élelmiszer nélkül talán ki lehet hozni madárétkű gyerekkel és egy alacsony vékony testalkatú anyával, de én nem biztos hogy 30 ezerből tudnék minőségi kaját enni.

2023. máj. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem szerényen, odafigyeléssel megoldható 1 felnőtt és 2 gyerek étkezését 90 ezerből finanszírozni.
2023. máj. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
88%
Ennyiből szerintem még gondos tervezéssel is csak némi minőségi éhezéssel. Azaz a kalória meg van, de pl a megfelelő mennyiségű zöldség, gyümölcs már nem valószínű.
2023. máj. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
87%
Hát ha kb ezeket eszed: zab, liszt, krumpli, sárgaborsó, zsír/étolaj akkor igen
2023. máj. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
87%
Még havi 9000-ből is megoldható, ha csak üres kenyeret eszel. Nekem volt egy ismerősöm, aki így spórolt meg százezreket a kis picsányi fizetéséből, hogy csak üres kenyéren élt.
2023. máj. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
97%
#7 - Igen, de az hosszú távon nem egészséges.
2023. máj. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
71%

Esélytelen. Egyedul lakom es 80bol mar nem jovok ki. Pedig piacozok, fermentalok, kenyeret sutok.

Mondjuk sok friss zoldseget eyzem es teljes kiorlesu stb dolgokat de annyival nem dragabbak

2023. máj. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
92%

Attól függ, hol él az illető, pontosabban vannak-e olyan élelmiszerek, amelyeket nem kell megvenni.

Kiskertben, gyümölcsösben gazdálkodó, aki gondol a holnapra is, és még lehet állatokat is tart, lehet kevesebbet költ élelemre.

Aki mindent a piacon, boltban vásárol, az csak akkor jön ki valahogy ennyi pénzből, ha nagyon olcsó ételeket, alapanyagokat vásárol, és még a hogyan akkor is kérdőjel.

2023. máj. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!