Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mit jelent az epernèl, hogy...

Mit jelent az epernèl, hogy kizárólag tartós hőkezelés után fogyasztható?

Figyelt kérdés
Vettem Lidlben 1 kg fagyasztott szamócát 1000 Ft. Tök olcsó. De rá van írva, hogy Kizárólag felengedtetés nélkül, tartós hőkezelés után fogyasztható. Mit jelenthet ez? Kicsit aggasztóan hangzik

2023. máj. 9. 17:14
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
72%
#9 benne meg nem víz van, mi? Kiterítve, rácson gurítva nem lehet meleg levegővel porszárazzá tenni ipari méretekben, igaz? :)
2023. máj. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
69%
A felengedett eper egy trutymó lesz. Fogyaszthatatlan. De főzhetsz belőle lekvárt. Ezt jelenti.
2023. máj. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
82%
Jó az gyümölcslének is, de tápanyagot hozzáadva szép adag egészséges fajélesztővel remek borrá is erjed, de akár le is párolhatod, ha veled az erő :)
2023. máj. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha megfőzöd, a forgalmazó tudja garantálni, hogy nem kapsz szalmonella ferőzést, TBC-t, sem butulizmust.

Ez hasonló a szavatossági időhöz, az is arról szól, hogy milyen esetben vállal a gyártó felelősséget.

2023. máj. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
67%
Ha jól sejtem az áll a dolog mögött, hogy pár éve, talán 2018-ban a félig főtt fagyasztott zöldség zöldségtől jó kis listeria fertőzést lehetett kapni, amolyan halálos fajtát, úgyhogy azóta nem nagyon mernek ezekkel kockáztatni.
2023. máj. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Hm, jó tudni. Évek óta teszek fagyasztott epret hőkezelés nélkül a vizembe. Nem olvastam még ezt a csomagolásán, de majd megnézem.
2023. máj. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Sosem hőkezeltem ezeket. Teszem smoothieba, tejberizsre, palacsintára, eszem fagyottan. Ráadásul nem is keveset.

És most hogy mondod, megnéztem a zacskót, de eddig soha.

Semmi bajom nem lett.


Amúgy a leszedett epret viszonylag friasen fagyasztják, pont olyan mintha te fagyasztanád

2023. máj. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
74%
én legutóbb a fagyasztott franciasaláta alapnál láttam ezt, és azt hittem hogy ez minden zöldségfélére alap utasítás, de mint írják hogy akár listeria gyanús is lehet, hát nem lenne szerencsés végigszenvedni
2023. máj. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
10%
Fel kell olvasztani.
2023. máj. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
55%
Ízre milyen volt?
2023. máj. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!