Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Miért nem az eredeti 80-as...

Miért nem az eredeti 80-as évekbeli recept szerint gyártják a Pilóta kekszet?

Figyelt kérdés
Emlékszem, hogy sokkal finomabb volt. A tészta omlós volt és nem olyan kemény mint a mostanié. A középső csoki krém nem volt annyira émelygősen édes mint a mostaniban. Több helyen is olvastam hasonló véleményeket. Ha régen finomabb volt, és sokaknak ez a véleménye, akkor miért nem ugyanolyanra gyártják ma is?

2023. máj. 19. 10:51
 1/10 anonim ***** válasza:
39%

Hol veszel te mostanában Pilóta kekszet?

Mert minimum egy éve leálltak a gyártásával. Ha te mostanában ettél, akkor azt több éve gyártották.

2023. máj. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%

Kb február óta nem lehet venni csak karikát.

De nyilván fejflődött az élelmiszeripar és több adalék került bele a zsiradék,liszt,cukor helyett.Ez miatt lehet keményebb.

2023. máj. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
1-es, nem mostanában ettem. Egyébként pedig már újraindították a gyártást, és mától kapható ismét. De nem hiszem, hogy változtattak rajta, vagy ha esetleg mégis akkor az jó irányba történt.
2023. máj. 19. 11:11
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert nagy termékek közötti verseny a kémiai részleg kipótol mindent a valós beltartalom helyett , gagyisodas zajlik. A milka volt regen a csúcs max 4-6 fajta , ma van 15 de popcornos szines cukorral hintett és tofifi jellegű moslékok . Sajnos 90es evekben vége lett a viszonylag tisztább méregmentes kornak termékeknek .A hungarikumok szalámik mustár is fosok, só zsir adalek aroma szója viz tartositó aztán csáó .
2023. máj. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
19%
"Régen minden jobb vót." Valójában ugyanolyanok voltak nagyjából, csak nem volt összehasonlítási alap, ezért a csúcstermék az utasellátó borzalom volt.
2023. máj. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%
5 # Melyik utasellátó árult pilotakekszet ? Aztan vagy nincs memóriád vagy tapasztalatod mert évtizedenként valtozott a mezei kenyerek pékkáruk receptje . 70-80 évek kovász barna felbarna kenyér rostokkal korpával, aztan rost csökken kovász helyett élesztő, 90 után sütőpor lisztkeverékek adalékok sora . Maszek pék sütött rongyoskiflit stanglit rozsos zsemlét tejes vajas kiflit , ök is elismerik hogy gmo lett sok gabona megvaltozott a minőseg előirjak mit kell beletenni . Akkor 5-10 dolog volt egy cipó tartalma ma 25 .
2023. máj. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
87%
és a vaníliás karika is jobb volt régen és a pöttyös túró rudi is
2023. máj. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 NTBS ***** válasza:
100%
Gyengébbek az alapanyagok.
2023. máj. 24. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Régen sokkal finomabb volt anno az igazi recepttel!Pilóta keksz,pöttyös rudi,vaníliás karika,tere fere keksz,kréker kekszek stb.....
2023. máj. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg annyi féle típus van a csokoládék között hogy nincs is hozzájuk kedvem. A pilótát a mai napig szeretem, szerintem jó keksz. Az Oreot sosem bírtam megenni, nekem túl édes és kicsi.
2023. jún. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!