Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Jó pár hónapja kibontott, de...

Jó pár hónapja kibontott, de még nem lejárt szavatosságú (2024), meleg helyen tartott, 8 tojásos száraztészta megromolhat, meddig fogyasztható?

Figyelt kérdés

Megfőztem a jó pár hónapja bontott, de még szavidő alapján jó, viszont meleg helyen tárolt száraztésztát, és állagra furcsa, mintha ragacsos/nyálkás lenne(?). Gondolom megromlott, de úgy hallottam, a szárasztészta, mind1 mennyi tojásos, még szavidő lejárta után is használható.


Meddig jó ilyen tárolási feltételek mellett? Későbbi tárolási szokásos megváltoztatása mitt kérdezem.



Nyilván nem ettem meg, de belekóstoltam.



Köszönöm előre is válaszokat!



2023. aug. 5. 14:40
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Mit jelent hogy meleg helyen?
2023. aug. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szobahőmérséklet, mi most nyáron kb 26-31 fok
2023. aug. 5. 15:02
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mig megfozve nagyon hamar megromlik, nyersen elvileg jo, furcsa, miert nem romlekony ugy, legfeljebb az elvezeti ertekebol veszit.

Mondjuk paranoid modon olyat sem merek megenni, ami mar felkeltette a gyanum. Elmeletileg jo, ha megfozve viszont nem allt sokaig.

2023. aug. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen nem gondolhatod komolyan, hogy megromlott a néhányhónapos száraztészta a szekrényben.
2023. aug. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan megeheted! Szobahőmérsékleten is, felbontva is eláll ugyanúgy, mint bontatlanul, hűvös helyen.
2023. aug. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Szervizmérnök úr ***** válasza:
84%

Ha a tészta száraz, tehát nedvességet a levegőből sem szívott magába, az egy élettelen anyag.

Ráadásul még a szavatossága sem járt, kicsit nevetséges szerintem a kérdés is.

Levegőtől elzárva kell tárolni, nem csak a páramegkötés, hanem szagok, aromák felvételének gátlása miatt.

Lehet zárt dobozban is, de az eredeti tasak egy részét felhaszálva, a maradék is visszazárható annyira, hogy sokáig elálljon.

Rögzítéshez lehet használni ragasztószalagot, csipeszt, gémkapcsot. Mivel általánosságban nem nagyon szeretek dobozolgatni, inkább az eredeti tasakot zárom vissza.

2023. aug. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Szervizmérnök úr ***** válasza:
64%
...viszont nem is szaggatom szét a tasakot, ollóval vágom fel.
2023. aug. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Valószínű jó volt még a tészta lehet főzés közben rontottál el valamit.
2023. aug. 6. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!