Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A dr. Oetker gyümölcsös...

A dr. Oetker gyümölcsös zabkásák egészségesek vagy egészségtelenek?

Figyelt kérdés

Nem fogyás a célom, szimplán változatos reggelit szeretnék.

Ízlenek a gyümölcsös ízűek.


Vettem már zabot is 1 kg-ot, azonban nem vitt rá a lélek még, hogy főtt tejbe öntsem és gyümölccsel ízesítsem vagy hogy joghurtba tegyem.


Most télen nincsenek sajnos bogyós gyümölcsök amiket tudnék bele tenni. Joghurtokból meg a natúr joghurtokat annyira nem szeretem.


Azonban felvetődött bennem a kérdés mennyire egészséges, ha ezt heti 2-3x eszem tejben megfőzve. A 10g cukor soknak számít reggelire, amit tartalmaz?


Gondolom úgymond a tejpor, kukoricakeményítő, citromsav, ezeket tartalmaz még, ezek nem nagy gondok.



2023. nov. 5. 21:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Melyik legyen főnök, egészséges vagy egészségtelen?
2023. nov. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
85%

De mi az hogy nem vitt rá a lélek hogy megfőzd a zabot vagy joghurtba tedd??

Miért nem?

Ha egészségen akarsz enni akkor tedd azt, mert ezek az instant zabkásák tele vannak cukorral és egyéb nem túl fa*a cuccal. Nem kell feltétlenül főzni, egy kis vízbe beáztatod a zabot, aztán keversz hozzá natúr joghurtot, magvakat, aszalt vagy friss gyümölcsöket, amit szeretnél.

2023. nov. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
42%
Hát ha egészséges reggelit akarsz,akkor nyilván az ilyen édes kulimázokat mellőzni kell.Szalonnás tojás,rántotta zsírban sütve..stb.ezek a jók napindítónak.
2023. nov. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%
Az ilyen kis adagos zabkásákkal az a baj, hogy sok bennük a hozzáadott cukor. Ha egészségeset akarsz akkor csinálj otthon keveréket
2023. nov. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 scamdemic ***** válasza:
84%
A legtöbben glükózszirup van, ami még a cukornál is rosszabb, tehát az egészségestől elég messze vannak.
2023. nov. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Rendben köszi nektek.

Ahogy néztem egy tasakban egy púpos kis kanál cukor van, de tény, hogy nem valami nagy mennyiség egy adagnyi.

Majd akkor próbálkozom a sima zabbal:).

2023. nov. 5. 23:49
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy tudsz venni fagyasztott gyümölcsöket, külön-külön is, vagy mixet. Ha overnight cuccot csinálsz a zabból, akkor még a felolvasztással sem kell nagyon törődnöd.

De próbálkozz nyugodtan almával (ajánlom hozzá a fahéjat is), banánnal, vagy bármivel, ami elérhető télen is.

nov. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

van belőle hozzáadott cukortól mentes verzió is, abban "csak" 3-4 gramm cukor van...

De akkor is sokkal jobb a sima zabpehelyből házilag készült, az adalékanyag-mentes, és lényegesen olcsóbb is.

Én csak akkor szoktam ezt a zacskósat venni (a cukormentest), ha utazom, és nincs lehetőségem "rendes" zabkását főzni. Ezekhez a zacskósokhoz egy pohár forró víz is elég.

Idén összesen 9 zacskós fogyott így nálam, ez így szerintem nem gond, de napi szintem nem enném.

nov. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha csak a reggelit szeretnéd változatossá tenni arra tökéletes.

Nem fogyókúrás termék.

nov. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi nektek. Nekem az erdei gyümölcsös, meg a málnás jön be a legjobban őszintén.
nov. 9. 23:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!