Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Kapható olyan füstölt ízű...

Kapható olyan füstölt ízű leveskocka (vagy mi), amelyik nem tartalmaz nátrium-glutamátot? Amennyiben igen, mi a neve, márkája és mely üzletekben kapható?

Figyelt kérdés
Ezekben van állati eredetű összetevő?

nov. 19. 06:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
22%

A Knorr-nak meg a Maggi-nak is van, nagyobb élelmiszerekben kapható. Mihez kell?


[link]

nov. 19. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
1, a kérdés az volt, ami nem tartalmaz Na-glutamátot. Ebben van.
nov. 19. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Glutamát mentes leveskocka nem valószínű hogy létezik.De esetleg kapni füst ízű sót kocka helyett.
nov. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
3, létezik, a thymos leveskockái mentesek, de füstölt nincs nekik.
nov. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg folyékony füst.


[link]

nov. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
nov. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nem szoktam ilyen leveskockákat használni, de most kellett volna a füstölt íz.

A folyékony füstre én is gondoltam, de itt a közelben egy hely sincs, ahol kapható lenne, úgyhogy így jártam.

nov. 19. 09:55
 8/12 A kérdező kommentje:

Valaki kérdezte, hogy mihez kellene. Megboldogult nagynéném készített régen, gyerekkoromban káposztás rizst. Elképesztően finom volt.

Sajnos pont úgy nem tudom elkészíteni, mivel azóta sem a fehér rizst, sem a savanyú káposztát nem tudom megenni, plusz azt hiszem, hogy ő a sonka főzővizében főzte az egészet - én pedig nem eszem ilyet azóta, szóval ez utóbbi helyettesítésére kellett volna a füstölt íz.

Úgy gondoltam, hogy kipróbálnám barna rizzsel, kelkáposztával és füst ízzel... Hát így ráhangolódva, nem biztos, hogy bejönne. ;)

Az is lehet, hogy a barna rizst sem bírom, csak annyira régen ettem olyat, hogy az nincs tesztelve.


Köszönöm szépen a válaszokat!

nov. 19. 10:05
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Az Auchannak is gratulálok:


Az összetevők között "Ízfokozók: nátrium-glutamát"

Felette meg "Ízfokozók Nem tartalmaz"

nov. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
91%
Vannak, akik felfüstölt sót árulnak, az is megérhet egy keresgélést. Leveskocka helyett mi a szezonban tömegesen leaszalt, friss leveszöldség keverékünket használjuk, jól lezárva nagyon sokáig eláll, só se kell bele, de füstölt sóval feltehetően végtelen ideig eltartható lenne mondjuk full sötét, hűvös helyen.
nov. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!