Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Száraz helyen, jól lezárva...

Száraz helyen, jól lezárva elvileg akármeddig elállnak ezek?

Figyelt kérdés
Rizs, puffasztott rizs, zabpehely, kukoricapehely, só, kakaópor (nem instant), fűszerek.
nov. 19. 20:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
3%
Elállnak addig ameddig a rájuk írt dátum előírja.Viszont ezek elállnak tovább is, én nem fogyasztanám őket a lejárt dátum után.Lejárati dátumig semmi probléma ezekkel a termékekkel :)
nov. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Épp ez lenne a kérdés, hogy a lejárati idő csak muszájból van ráírva?
nov. 19. 20:47
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Minőségét megőrzi az adott dátumig.

Utána is ehető, csak ha a minősége már nem az igazi, nem vállal felelősséget rá a gyártó.

Amúgy röviden tömören: ezek évekig elállnak, max a müzli avasodik meg, de azt érezni az illatán.

nov. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

A kakaopor az olajtartalma miatt megavasodhat. Kukkricapehely szinten. A tobbit en siman ennem evekkel a lejarat utan is. Liszt, rizs es so abszolut nem tud megromlani, azokra csak muszajbol van rairva.

Fuszerek se romlanak meg de vesztenek az izukbol idovel

nov. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
A kukoricapehelyben 1-2% zsír van, amit én szoktam venni legalább is.
nov. 19. 21:50
 6/19 A kérdező kommentje:
Akkor már a zab ami még zsírosabb (7%)
nov. 19. 21:50
 7/19 anonim ***** válasza:
86%
A só bármeddig, max. összecsomósodik a nedvességtől. A többi előbb utóbb megavasodik vagy a gabonafélék befüllednek, bepenészednek. A fűszerek elvesztik az aromájukat.
nov. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
82%
7-es vagyok: szinte biztos, hogy a lejárati dátum után is fogyasztható, de hogy pontosan meddig, az sokmindentől függ (teljesen légmentesen szinte biztos hogy nem tudod lezárni). Én azt mondanám, hogy egy fél évig még valószínűleg semmi bajuk nem lesz a lejárati dátum után sem, de aztán nehéz megmondani mikor válnának fogyasztásra alkalmatlanná.
nov. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 harebell ***** válasza:
100%
Ezeken én nem is szoktam dátumot nézni, ha nem büdös, avas stb, akkor jó. Kukoricapehely pl néha megbüdösödhet egy idő után, úgy már nem enném. Rizst, lisztet tíz éveset is felhasználnék, ha nem bogaras.
nov. 20. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Akármeddig is jók lehetnek. Még egy ellenségük van, amit itt nem írtak, a moly. Még lezárva is előfordulhat, ha már eredendően benne volt a szinte láthatatlan molypete. Addig ezt nem hittem el, míg egy gyümölcsös müzlit vásárlás után azonnal befőttes üvegbe zártam, és talán 1 hónap se telt el, egyszercsak megláttam benne repkedni. Na, azóta bármi olyat veszek, amibe lehetséges moly, elég csak egy napra fagyasztóba rakni.
nov. 20. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!