Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Van olyan ország, ahol a...

Van olyan ország, ahol a hamburgert zsemle nélkül szolgálják fel? Vagy esetleg zsemle helyett másban, pl. pitában?

Figyelt kérdés
Felszolgáló vagyok, van hamburger az étlapunkon. A közelmúltban két külföldi vendég is megkérdezte, hogy ahhoz jár-e zsemle (pontosabban azt kérdezték, hogy "Does it come with bread?", de nyilván a zsemlére gondoltak). Az első alkalommal fogtam a fejem, hogy milyen hülye kérdés ez, a második alkalommal viszont már kezdett gyanús lenni, hogy miért kérdeznek ilyet.

dec. 5. 12:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hamburger szerintem nincs, de húspogácsás ételek igen. Ilyen pl. a burger O'brien, ami kb. húspogácsa és sült krumpli.
dec. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
17%
Nincs.
dec. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Van, persze, csak nem hamburgernek nevezik, hanem simán burger. Akár elegánsabb éttermekben is, kapod a húspogácsát, és mellé a sültkrumplit/salátát, amit az étterem a koncepciójába emel.

Magyarországon nem tudok erre példát mondani, mert Svájcban élek, de itt van. Igaz, az étlapon is úgy van feltüntetve (burger sandwichként, vagy burger salátával...). De attól még én is mindig megkérdezem a pincért, hogy aszongya, "egy burgert kérek, jól látom, hogy ehhez csak krumpli jár, és nincs zsemlében?"

dec. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Burger eredetileg tanyeron korettel. De akkor nem hamburger a neve.
dec. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A Mekiben van olyan opció, hogy zsemle nélkül kéred a húst.

Itthon is vannak olyan hamburgeres helyek, ahol lehet kérni zsemle nélkül vagy a húst, saláta levelek közé teszik, vagy a húst salátán szolgálják fel. Én már több ilyet láttam étlapon kiírva.

dec. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
én ilyen olcsó büfés gyorskajáldákban helyeken láttam olyat hogy "hamburger tál" ahol a husi volt krumpli körettel meg a zöldségekkel. de a külföldiek tuti nem innen vették, csak írom hogy itthon is létezett ez pár éve tuti
dec. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
USA-ban élek. Kétféle módon készül a burgerpogácsa, simán a füszerezett darált húsból, meg van, amihez zsemlemorzsát /breadcrumbs/ is tesznek. Erre kérdezetek rá /gluténérzékeny, nem szereti akármi/ nem pedig arra, hogy kap-e hozzá zsemlét.
dec. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!