Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Melyik az igazán finom trappis...

Melyik az igazán finom trappista sajt? Melyiket szeretitek?

Figyelt kérdés
(kb 20 éve apukám hozott egy nagy gurigával, jó nagy lyukak voltak rajta, magában ettem olyan jó volt, alig lehetett abbahagyni - meg sem közelíti egyik sem azt, ő sem tudja milyen volt vagy honnan)
dec. 14. 22:32
 1/8 Kitana. ***** válasza:
35%
Utálom a trappistát. Cheddart szoktam venni, annak van íze.
dec. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%
Talléros egész jó.
dec. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A 20 év talán kevés is, a trappista sajt jellege szerintem sokkal régebben megváltozott, eltűntek belőle a lyukak és a színe is kifakult, de a lényeg, hogy az íze sem finom.

Nagyüzemi "gyorstalpalón", tudományosan készülnek, néhány nap alatt üzlet-kész termékek, az nekik nem biznisz, hogy hónapokig érleljék a sajtot.


Ízlésekkel nem lehet vitába szállni, azok eltérőek lehetnek, de találtam egy régi, +10 éves cikket, már akkor sem volt sok köze a trappista néven árult sajtoknak a lukacsos, sárga színű "régihez", de gondolom az sem az eredeti francia sajt tökéletes klónja volt.

A cikkben tesztelt sajtok között lehet olyan, ami már nem is kapható, az árakat legfeljebb össze tudod hasonlítani a jelenlegivel, a minőség se feltétlenül stimmel, de ha sajt rajongó vagy, röviden leírják, hogyan tudsz otthon sajtot készíteni:

[link]

dec. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
67%
Régebben volt Coopos az volt jó, most a Sparosért élek halok, egyebekben Tolle vagy Pilos :)
dec. 14. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%
Amelyiket szerzetesek készítenek. Itthon nem lehet hozzájutni, ha jól tudom.
dec. 15. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
64%

A trappista kb. csak megpirulva jó, amúgy elég neutrális íze van.


Az edámi néha elég jó árban van, és kissé erősebb íze van, mint a mai trappistáknak, bár kb. ugyanaz a kategória.

Vagy vannak bármilyen márkanév alatt futó, "nagylyukú sajtok" szintén kissé erősebb ízzel, és megfizethető áron.

Aminek még intenzívebb íze van, viszont drágább, az az ementáli.

dec. 15. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
57%
Pilos vagy tolle amit veszek és élvezhető.
dec. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Most vettem Tollet, konkrétan csikorgott a fogam alatt annyira gumiszerű :'(

Most azt sem tudom mit csináljak vele, legszívesebben kidobnám, mert még melegszendvicsen is olyan volt hogy rosszul lettem :(

Kokárdás is hasonlóan rossz volt, ezelőtt a Kőrösitől vágtam hanyatt magam, az volt a kedvencem, most le kellett vennem a pizzáról, mert még azt is csak elrontotta, konkrétan ehetetlen volt számomra.

Mi történt, most milyen sajtot vegyek, aminek azért nem 5-8000 kilója? Eddig a 2000-ftos is teljesen jó volt nekem.


Bocsánat hogy nem a kérdésre válaszoltam, de most nagyon kíváncsi vagyok én is a válaszokra, nem szeretnék több pénzt kidobni az ablakon.


Csak egy egyszerű sajtra vágyom, ami elolvad sütéskor, és nem egyben marad mint egy darab gumi

dec. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!