Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A sajtos popcornban van laktóz?

A sajtos popcornban van laktóz?

Figyelt kérdés

összetevőknél nincs allergénként feltüntetve.

ízesítésként csak aroma van megadva.



dec. 20. 22:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
83%
Mert a sajt az miből van szerinted?
dec. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
együgyűek ne válaszoljanak légyszi, mint az 1-es
dec. 20. 22:24
 3/16 A kérdező kommentje:

[link]


összetevők alapján nincs allergenkent ott a laktóz és semmilyen tejtermék

dec. 20. 22:27
 4/16 anonim ***** válasza:
73%

Nem vagyok együgyü.

Tejfehérje allergiás vagyok.

És igen, van benne laktóz. A sajt tejből készül. A popcorn-ra sajtpor kerül.

dec. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
86%
Ez nem sajtos, csak sajtos ízű. Nincs benne laktóz, mivel sajtot nem tartalmaz, csak aromát. Valószínűleg a menőbb márkákban valóban van sajtpor is, ahogy az első írja.
dec. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
60%
#4 a sajtokban nemigen van laktoz, kulonosen nem olyan mennyisegben ami egy laktoz-intoleranciasnak gondot okozhatna. Ha nincs allergenkent feltuntetve akkor nincs benne, nem kell okosabbnak lenni a gyartonal es a NEBIH-nel egyszerre.
dec. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
54%

Mindenesetre sosem mertem ilyet venni. Meglátom hogy sajt és egyből nem veszem meg.De lehet nincs benne laktóz.

#1/4

dec. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem gondot okozott a sajt..Úgy kettem laktózintoleranciából teljes tejfehérje allergiás. A sajt az tejből készül. De nem mindenkinek egyforma a gyomra.
dec. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Chio-nál ismertebb pattogtatni való popcornt nem ismerek és annak is ugyanez a leírása.


Aroma alatt mit lehet érteni? az miből készül? hátha valaki tudja.


köszi a válaszokat!

dec. 20. 22:45
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Az aroma olyan kis mennyiség, hogy ha netán van is benne laktóz mert tényleg sajtból vonták ki, akkor se lesz bajod. De be lenne vastagítva szerintem allergénként, ha sajtból lenne kivonva. (Mert pl. a vajsav ha tejből van, vastagítják és gondot okozhat tejfehérje allergiában. Ha más úton állítják elő, tehát nem is lát tejet, akkor nem vastagítják ki és úgy mehet.)
dec. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!