Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Miert romlik meg a lekvar...

Miert romlik meg a lekvar olyan hamar felbontas utan?

Figyelt kérdés

Hutoben tarolom.Ha nem hasznalom el par napon belul,vagy megsavanyodik,vagy peneszes lesz a teteje.

Csak lekvaros kenyerhez eszem pl ,racsavarom a tetejet,visszateszem a hitobe.Legkozelebb mar nem jo.


dec. 22. 06:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%
Én nem tapasztaltam ezt, nálam hónapokig is ott van a hûtôben felbontás után, és semmi baja. Annyi, hogy mindig tiszta kanállal nyúlok bele, még a kenyérhez vagy tányérhoz se érek a kanállal, csak lepottyantom róla a lekvárt, ha szedni akarok vele még.
dec. 22. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%
Bolti vagy házi lekvár? Vagy fél éve van egy megbontott a hűtőben, rá is nézek mindjárt, de sosem szokott megromlani. Én is mindig tiszta evőeszközzel nyúlok bele.
dec. 22. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
73%

2 hete felvan bontva a bolti eperlekvárom.

Nem tapasztalok ilyet. Sosem tapasztaltam ilyet, pedig 2-3 hétig eszem.

dec. 22. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
68%
Be van dugva a hűtő?Három nap után semmi baja nem lehet még szobahőmérsékleten sem.
dec. 22. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért romlott meg, mert bele vittél valahogyan baktériumokat (savanyodás), gomba spórákat (penész)

Ehhez elég, ha nem tiszta eszközzel nyúlsz bele, vagy lefedetlenül hagyod az üveget.

dec. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nem ..kihuzott hutot hasznalok.:)!

Nem pont harom nap...


Hat koszi,orulok,h csak en jartam igy egyebkent bolti lekvar.

dec. 22. 08:52
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Biztos hogy tiszta késsel nyúlsz bele kérdező? Mert ha többször belenyúlsz és úgy kened végig a kenyeredet akkor az a gond. A kés, kanál csak a lekvárral érintkezhet.Próbáld meg így.Vagy próbálj más márkát kipróbálni :)
dec. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Azt akartam írni amit a hetes. Ha pl ugyanazzal a késsel nyúlsz bele amivel utána elkened a kenyéren majd megint ugynaazzal belenyulsz akkot a kenyer darabkak belejutnak es az peneszedik meg nem is maga a lekvár.

Sajnos a mi családunkban ez régen rendszeresen probléma volt a fiuk miatt

dec. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nem,tiszta kessel nyulok bele mindig,es a kupakot is rateszem termeszetesen.


En inkabb a minosegre gyanakodom.

dec. 22. 09:28
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj ki más márkát szerintem, ha annak ellenére is megpenészedik, hogy tiszta evőeszközzel nyúlsz csak bele.
dec. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!