Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mennyibe került egy vasárnapi...

Mennyibe került egy vasárnapi ebédet összehozni 1974-75-ben?

Figyelt kérdés

dec. 22. 07:26
 1/6 anonim ***** válasza:
49%
Hát ez jó kérdés (akkor voltam gyerek). Számszerűsítve nem tudom (anyám sem), de azt mondta, hogy a családi kasszában nem volt ez tényező akkoriban.
dec. 22. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%
Olcsóbb mint manapság.
dec. 22. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%

Akkoriban voltam kb 12 éves, és fogalmam sincs, mennyibe került akkor a családi ebéd, de az biztos, hogy az akkori igények egyrész sokkal alacsonyabbak voltak, másrészt sok étel minőségibb volt.

Alacsonyabbak voltak az igények, mert teljesen normális jelenség volt, hogy a tervezett bevásárlás előtt nem lehetett tudni, mit sikerül valóban megvásárolni, és ni lesz ami nincs.

Teljesen megszokott volt, hogy élelmiszerekből is voltak hiányok, ami nem azt jelentette, hogy nem volt mit enni, csak nem úgy működött, hogy "holnap marhahúst főzök", és biztosan kaptál is aznap marhahúst.

Akkoriban még hűtőgép sem volt minden háztartásban, fagyasztó még kevesebben, nem volt elterjedt szokás a "mindent lefagyasztani".

A vasárnapi ebéd lehetett paprikás krumli is, de azért a háztartások többségében került hús is az asztalra, nem volt társadalom szinten éhezés.

A jobb minőség pedig ott lép be a képbe, hogy az akkori élelmek jelentős része "háttáji" volt, aki tehette, termesztett növényeket, tartott állatokat, akik pedig ezt nem tették, nem tehették, a piacokon megvásárolták pl a baromfit sokszor élve adták-vették.

Tényleg nem tudom mennyiből jött ki akkoriban a vasárnapi húsleves, a rántoot csirke, vagy paprikás csirke, és az hogyan aránylott volna az akkori fizetésekhez.

Azt tudom hogy az étkezések az éppen aktuálisan elérhető alapanyagokhoz voltak igazítva.

Vidéken, nálunk is megtermeltük az élelem egy részét, senki nem számolta ki, hogy az az ebédben mennyibe is kerül, de soha nem ettünk télen rántott csirkét, mert akkor nem volt hozzá megfelelő alany.

Nyáron meg annyit, hogy már untuk is.

Ugyanakkor a pqprikáskrumpli, vagy lecsó is lehetett az ebéd, teljesen mások voltak az igények.

Gyerekként "legeltük" a papsajtot, a szedret az árokparton, nem azért, mert éheztünk, egyszerűen akkor az volt a természetes.

Amikor megéheztünk gyorsan kész volt egy "zsírosdeszka", vagy egy vajas-lekváros kenyér (amiért persze haza is kellett menni valakihez)

dec. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Erről pont van egy cikk:


[link]

dec. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor kb. 1800 Ft volt a fizetésem.
dec. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Senior Séf ***** válasza:
200 Ft-ból hárman bőségesen megebédeltünk.
dec. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!