Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Asszonyok, főzni tudó sorstárs...

Asszonyok, főzni tudó sorstársaim mondjátok meg - minden piacon a hordóból árult "savanyú" káposzta éretlen, nyers és íztelen?

Figyelt kérdés

Miért történik ez?

Elfogytak a jó érett káposzták és a nyers káposztát nem várták meg míg megér?



dec. 22. 21:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%

Nem tapasztaltam ilyet.

De ha te igen, a megoldás egyszerü számodra, készítsd el otthon magadnak, akkor olyan lesz, amilyen neked tetszik.

dec. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%
Nemtudom, milyen minden piacon, mert csak az itteni piacon szoktam venni, de soha nem volt vele ilyen probléma.
dec. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

És ma melyik az ottani piac?

Budapesten van?

Igaza van az első válaszolónak, meg is dogom csinálni mint ahogy a zsömléimet szintén magam csinálom

dec. 22. 22:21
 4/15 A kérdező kommentje:
Jól melléütöttem néhány karaktert, elnézést kérek.
dec. 22. 22:23
 5/15 anonim ***** válasza:
82%
Nem, nem Budapesten van. Tudom, hogy nehéz elhinni, de van még közel 350 város Budapesten kívül és mindegyikben van piac. Teljesen mindegy, hogy melyik piac, úgysem fogod az egész országot végigjárni, hogy az összes árus savanyúkáposztáját végigkóstold. Készíts magadnak otthon, vagy vegyél a boltban, vagy próbáld meg egy másik piaci árusnál. Ennyire ne legyél életképtelen. :D
dec. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Már elnézést de zacskós boltiban is vettem már olyat amit akármeddig főztem mindig kemény maradt.

Ezen kívül abból, hogy megkérdeztem Budapesten van-e a piac ahol jó káposztát lehet venni, nem kell feltétlen arra következtetni, hogy egy életkeptelen lokálpatrióta volnék.

De nem célom vitát indítani csak anyukámmal voltam vásárolni, megvettük együtt a káposztát és itthon vettük észre, hogy olyan mint a frissen reszelt káposzta saláta.

Visszavittük, adott másikat meg egy kolbászt kárpotlásnak (nesze sánta itt egy púp)

Ezután visszamentünk már másik eladókhoz de élve a gyanúval azokat már előre megkóstoltuk mind a ketten és pontosan olyan fehér éretlen íztelen kemény sz volt.

Mindezt hirtelen jött jéghideg esőtől ázva és a kis gyufaáruslány is megfagyott már.

Én 38 éves fiú anyu 68 éves és mindketten tudjuk milyen az érett savanyú káposzta.

dec. 22. 22:46
 7/15 anonim ***** válasza:
91%

Egyébként én itt Bp-en a Fény utcai piacon vettem frissen gyalult káposztát, amit valami savanyítóval próbáltak bolondítani, de nem érett össze rendesen és amikor megfőztem már semmi íze nem volt.


Én elfogadom, hogy nem szeretnék, ha a nyakukon maradna, de azért az éretlen káposztát eladni savanyúnak a pofátlanság teteje.

dec. 22. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Tulajdonképpen igen.

És mindezt direkt kérdésre halkan de verbálisan hazudva azt mondjak, hogy érett.

dec. 23. 00:00
 9/15 anonim ***** válasza:
30%

"Én 38 éves fiú"

TE 38 évesen FIÚ????? Már húsz éve férfinek kellene lenned!

dec. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ez kifejezetten hasznos hozzászólás volt.

Sokat segített es pont a lényeget ragadta ki a témából.

dec. 23. 10:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!