Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Évekkel ezelőtt lejárt étolaj...

Évekkel ezelőtt lejárt étolaj káros, mérgező?

Figyelt kérdés
Nem a saját flakonjában volt tárolva. Csak most tűnt fel a furcsa íz. Régen vettem.

jan. 4. 13:58
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

Semmiképpen ne használd fel.


Egyáltalán biztos vagy benne, hogy étolaj, és hogy soha nem is volt használva?

Lejárat után még két hónapig felhasználható. De ezt soha nem úgy kell érteni, hogy 9-én 23 óra 59 perc 59 másodperckor még jó, de egy másodperc múlva már nem.

Az étolajok nem tarthatók el sokáig. Oxidálódik, avasodik.

jan. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Már kiöntöttem, de az ételbe még került, nem akartam emiatt az egészet kidobni, bár elég pocsék íze volt. Nem írtam olyat, hogy nem volt használva... Kb. 3,5 éves, azóta rendszeresen használom, alkalmanként csak 2-3 ml-t pl. hús alá. Emiatt sem tűnt fel a szaga.
jan. 4. 14:35
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
Tőlem azt teszel amit akarsz, de én egészen biztosan kidobnám az ételt is, a még megmaradt olajat is.
jan. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az már valószínűleg megavasodott jól tetted hogy kiöntötted.
jan. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
87%
Kár kiönteni, gyűjteni kéne mert úgy ég mint a gázolaj majdnem, ínséges időkre megtenné, melegíteni bármi, de nem enni.
jan. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
#5 Flakonokban gyűjtöm a használt olajat évek óta, majd elviszem egy gyűjtőhelyre. Egyrészt lakótelepen nehéz lenne tüzelésre használni, másrészt amúgy sem volt sok, kb. fél deci...
jan. 4. 16:05
 7/8 anonim válasza:
100%
Szaga is sokat jelent, avas-e.
jan. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Persze hogy avas, ez nem is volt kérdés. Csak eddig olyan keveset használtam egyszerre, hogy nem éreztem sem a szagát, sem az ízét. Abban a hitben voltam valamiért, hogy korlátlan ideig eláll.
jan. 4. 20:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!