Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Megkukacosodott búzadarával...

Megkukacosodott búzadarával lehet még valamit kezdeni, vagy úgy ahogy van ki kell dobni az egészet?

Figyelt kérdés

Egy-két ilyen apró pondrószerű kukacot láttam benne. Valószínű élelmiszermoly lárva.

Ha leszitálom, az segíthet? Vagy inkább dobjam ki?


jan. 7. 09:27
1 2
 1/13 A nagy Levin ***** válasza:
100%
Jobban teszed, ha kidobod.
jan. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%
Kuka.
jan. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Kuka
jan. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 grafno ***** válasza:
19%

"Jelenleg az EU-ban négy rovarfaj került engedélyezésre fogasztasra: közönséges lisztbogár (Tenebrio molitor) lárvája, keleti vándorsáska (Locusta migratoria), házi tücsök (Acheta domesticus), alombogár (Alphitobius diaperinus) lárvája."

[link]


Meglehet enni csak másnak ne szolj, hogy mi van benne.

jan. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

#4, nem szándékozom a kukacokat megenni. Ha fel is használnám, természetesen előtte kiszitálnám őket. Csak így is megmászták, benne voltak.

Madarak esetleg nem eszik meg? Kidobni sajnálnám.

jan. 7. 10:35
 6/13 IgaziÚriember válasza:
100%
Dobd ki
jan. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
86%

5


Nem rég rizsben találtam valami idegen organizmust.Kiszedtem belőle.Beleszagoltam aztán a dohos buké alapján úgy döntöttem,hogy ez emberi fogyasztásra alkalmatlan és kidobtam az egészet.Pedig nem szívesen dobok ki ételt magam sem..

Ha esetleg fával fűtesz,akkor elégedheted.Némi hőt ad.S úgy nem veszik kárba.

jan. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Szagán, állagán nem vettem észre változást. Ha így lenne, fel sem merült volna benne a kérdés, hogy kidobjam.

Most raktam ki belőle a madáretetőbe. Meglátom megeszik-e...

Ha nem, az eltüzelés jó ötlet. Mikor jó parázs van, beszórom a kazánba.

jan. 7. 11:03
 9/13 anonim ***** válasza:
91%
Ja, és van egy jó hírem, jó eséllyel nem csak a búzadarában vannak benne. Ilyenkor minden porállagú hozzávalót, rizst, tésztát, stb. át kell nézni és kidobálni a gyanúsakat.
jan. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagy összeg de egyébként kuka.
jan. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!