Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Friss curry levél hol kapható?

Friss curry levél hol kapható?

Figyelt kérdés
Olvastam pár receptben, csak annyit fűztek hozzá “néha kapható”, vagy valami ilyesmi. Csak éppen azt nem írták oda, hol. Valaki tud ilyen lelőhelyet esetleg?

febr. 3. 12:46
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Nincs olyan, hogy curry levél...
febr. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

De van. Tudom, hogy a curry egy fűszerkeverék, de van ilyen nevű növény is. Szárított curry levelet számtalan helyen láttam már.


[link]

febr. 3. 14:33
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Frissem egész biztos nem lehet kapni, szárítva esetleg gyógynövény boltokban vagy az internetek tudsz beszerezni.

De van még egy curry illatú növény, Helichrysum italicum ssp. angustifolium a latin neve, ennek is intenzív az illata, és ezt MO-on kertben vagy nagyobb cserépben lehet tartani.

febr. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%
Magyarországon nagy valószínűséggel nem kapni.
febr. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Frissen nem nagyon, én most egy gyors kereséssel sehol nem találtam, de kajához szárítva is teljesen jó. Több helyen is lehet kapni ha rákeresel, pl. Culinaris, nagyobb távol keleti boltok ( [link] vagy [link]
febr. 5. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Van egy curry aromájú növény, ami hasonlít a levendulára és a rozmaringra és curry-ként árulják. Magyarországon nevelhető. Keress rá gugliban az olasz szalmagyopárra
febr. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A 6-os által említett növény a Helichrysum italicum ssp. angustifolium
febr. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!