Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Házilag olajban eltett fokhagy...

Házilag olajban eltett fokhagyma nagyon csúnyán bebarnult. Ehető ennek ellenére?

Figyelt kérdés

Azt olvastam a fénytől barnul be, de ez az ablak nélküli vaksötét spájz legsötétebb zugában állt.


Kemények amúgy, nincsenek megrohadva.


Lehet baj ha főzök belőle és megesszük, vagy csak esztétikai bibí?



febr. 23. 13:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagy eséllyel csak esztétikai
febr. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt csak kóstolas után tudod eldönteni.Ha szerencséd van csak a színe változott.Egyébként ez nem jellemző hogy megváltozik a színe.
febr. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem fura, nem tűnik bajosnak.


Viszont régen olvastam, hogy valami nem tudom milyen nevű baktérium súlyos betegséget okozhat, és fokhagymából is eredhet ez a baci.

Csak arra nem emlékszem, hogy milyen formájában lévő fokhagymából, illetve hogy mi a baci és betegség neve.


Most mikor az én sötétté vált fokhagymámat megláttam, eszembe jutott ez... Elbizonytalanodtam.


Viszont sok fokhagyma, nem dobnàm ki szívesen.

febr. 23. 14:10
 4/8 anonim válasza:
100%
Ehető
febr. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
Kostóld meg először kicsiben
febr. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A botulizmus amit keresel..


[link]

febr. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
59%
Fogyaszd bàtran! Arra figyelj,hogy az olaj(jó minőségű legyen) ne avasodjon meg!!!
febr. 24. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi 6-os vVálaszoló! Valóban a botulizmus, ami nem jutott volna magamtól eszembe!

Így már rá tudtam keresni, ám azért a fejem vakarom....


Olyat nem talàlok, hogy felismerhető-e ránézésre, hogy az a fokhagyma vagy egyéb fertőzött.


Továbbá az sem teljesen egyértelmű, hogy hőkezeléssel elpusztult, ha mégis fertőzött?!

Pl ha olajban pirítom rántás alá, akkor igen nagy forróságban van... Vagy ha tepsiben szeletelt húsra vagdosom, akkor elég sokat sül, hogy elpusztult a baktérium, ha esetleg jelen lenne?!!!!!?


Vajon, vajon.....

febr. 24. 08:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!