Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Milyen zöldségeket esztek meg...

Milyen zöldségeket esztek meg magában nyersen?

Figyelt kérdés

Főképp most még télen.


Répa,paprika,uborka,retek,karalábé.


Mik vannak még amik ilyenkor kaphatóak nem brutálisan drágán és el lehet rágcsálni magában?



2013. márc. 19. 09:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

hagyma (vörös, lila, fok), póré,saláta,

salátamix (eisberg)paradicsom, paprika, kígyóuborka, zeller(salátában),káposzta saláta...

Persze nem nyári mennyiségben, de az íze miatt egy-egy szem megengedhető a drágábbakból is.

2013. márc. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Sárgarépa, fehér répa, zeller, petrezselyem, uborka, paprika, paradicsom, fehér káposzta, lila káposzta, krumpli, karfiol, gomba.
2013. márc. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Édesköményt. Igaz az drága, de a változatosság okán egy-egy darabot érdemes bevállalni, mert teljesen más élmény mint a répa-retek-mogyoró kombó.
2013. márc. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
répa, ubi, paprika, paradicsom, retek, krumpli, hagyma...
2013. márc. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

fokhagyma nyersen??


Édesköményt hol és milyen áron lehet kapni? szerintem mg nem ettem vagy nem is láttam olyat.

2013. márc. 19. 09:29
 6/15 anonim ***** válasza:

Mindent!

A fokhagymát reggel a teámmal veszem be, mint egy gyógyszert.

Kedvencem a cékla is nyersen.

2013. márc. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Ha már a felsorolásban volt olyan drága dolog, mint az uborka, bedobom a zsenge cukkinit is...

Vagy a karfiolt. Az kemény, ropogós, így én csak keveset szoktam belőle enni nyersen, de azért poénos.

De a szójaszószós lenmagos-tökmagos nyerszöldségben (számomra tökéletes tízórai) a prímet a zsenge borsó viszi, persze mirelit :)


A nyersevők szinte bármit képesek elrágni nyersen a keményítősöket kivéve (de a hüvelyeseket pl. csíráztatják és voila), én odáig még nem vittem :D

Apropó csírák. Szerintem az a legolcsóbb nyers zöld (persze nem kilóra vetítve és nem boltban véve). Ha nagyobb kiszerelésben veszem a magot, akkor becslésem szerint úgy 30 forintból napokig esszük ketten, naponta több alkalommal. Bár a retekcsíra nem magába való, túlságosan erős, retekízű ahhoz, egyik kedvencem :) Csíráztatni pedig pofonegyszerű.

2013. márc. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Fokhagymán elakadtam kicsit :)

szeretem az ízét,megeszem bármi fokhagymásat,de nyersen magában nem gondoltam,még.

2013. márc. 19. 10:00
 9/15 anonim ***** válasza:

igy néz ki:

[link]

Mostanában kilónként 1000Ft körülre emlékszem, de ez azt jelenti, hogy egy gumó kb. 150-200ft, annál többet egyszerre nem is érdemes benyomni.

2013. márc. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Meló után szétnézek,kiváncsi leten.
2013. márc. 19. 11:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!